Honda SH 300 (2020)

Vlastník Walda2000
Vloženo 1.3.2020
Aktualizováno 25.7.2021

Je to pro mě dopravní prostředek na cesty do práce a kličkování ucpaným Brnem.

Motorka koupena od FIRMA:Autoelegance Brno (Brno-Řečkovice) - Vše probíhalo rychle a věcně. Skútr jsem objednal v listopadu, na konci února byl dle dohody dodán.

První dojmy - Přešel jsem na SH300 z SH150. Tedy co se týče koncepce, je to téměř to samé. Rozdíl je však v tom, že již nejsem brzdou provozu mimo město, tak jak se mi to s SH150 často stávalo. Také jsem chtěl skútr od novoty a mít tak jistotu správné údržby - doufám, že se díky tomu dočkám pověstné spolehlivosti.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo potřebuje stroj na pravidelné cesty do práce a zároveň chce trochu výkonu i mimo město. To SH300 splňuje dokonale.

Doplňky na motorce - Kryty rukojetí a plexi (to jsem sundal).
Od 4/2021 vyhřívané gripy.

Po 20-ti letech moto pauzy jsem si na dojíždění do práce pořídil ojetou SH150. Chtěl jsem si vyzkoušet, jestli budu zvládat kličkování mezi auty v ucpaném Brně a jestli mě jedna stopa opět chytne. Chytla . Začal jsem proto SH150 používat i na občasné výlety po okolí a celkově používat skútr v režimu, kde by se hodila spíše klasická velká motorka. Jenže mít motorku na to, abych se na ní projel jen o víkendu je nesmysl, stejně jako ji používat ve městě. Proto jsem se rozhodl pořídit nejvýkonnější variantu SH a to SH300.

Prozatím na ní nemám příliš najeto, resp. zajíždím motor. Takže pořádně naloženo dostane až v dubnu, kdy bude po první garanční prohlídce. Nyní tedy jezdím jak důchodce s platem vajec - i to je však kosmická rychlost oproti autům na Gajdošově o půl osmé ráno

Aktualizace 3/2020:
Vyskytl se mi problém s utrženým plastem držící pojišťovací lanko otvírání kufru. Stalo se tak po asi pátém otevření (skútr jsem měl 10 dní), resp. při něm jsem si toho všiml. Umím uznat svoji chybu, ale v tomto případě jsem si naprosto jistý, že jsem kufr otevíral vždy s citem, rozhodl jsem se pro reklamaci. Byla uznána a dostal jsem kufr nový.

Aktualizace 4/2020:
Mám po první garanční prohlídce (1600,-Kč) a vše v pořádku. Konečně jsem mohl dát plný plyn. Pocity - SH300 mi naprosto dostačuje na město a běžné silnice mimo něj - a to je přesně to, co jsem chtěl. Takže spokojenost.

Aktualizace 8/2020:
Pokud by to někoho zajímalo, tak pár čísel. Na jednu nádrž ujedu 240km, průměrná spotřeba při cestách přes Brno je 3.12 l/100km. Na dálnici na téměř plný plyn vzroste na 3.75.

Aktualizace 4/2021:
Skútr jsem probral ze zimního spánku (letos byla zima opravdu dlouhá) a zavezl ho na druhou garanční prohlídku (2400,-Kč). Jedno se o kontrolu a výměnu oleje, olejového a vzduchového filtru. Příští rok končí záruka, takže se na tuto běžnou údržbu vrhnu sám. Na skútr jsem si namontoval vyhřívané gripy, protože přes kryty rukojetí je mi i v zimních moto rukavicích kosa. Ještě jsem je nevyzkoušel, tak snad to trochu pomůže. A na vánoce ježíšek přinesl překlápěcí helmu s pinlockem. Se stávající jet-kou se nedalo jezdit, pod 10°C stačilo dýchnout a bylo bílo

Negativa:
Oproti SH150 (2011) mi na SH300 vadí především to, že přístup k běžným věcem (akumulátor, nádobek na brzdovou kapalinu aj.) je podmíněn odstraněním hromady plastových dílů. To by ani nevadilo, ale zrada je v tom, že tyto díly jsou spojeny plastovými nýty, závlačkami a dalšími vychytávkami, které vyžaduji při demontáži použít poměrně velkou sílu. Čili je jen otázkou času, kdy se při běžné údržbě něco urve.

Myschan
Myschan napsal 14.06.20 v 14:18 10b.

Výborná volba v této kategorii. Mám ročník 09, do práce skoro každý den i v zimě, pro Brno nejrychlejší doprava. Zavady za celou dobu jen žárovička podsvícení tachometru, preventivně řemen a odešel akumulátor. Tak ať slouží

Tondast
Tondast napsal 13.05.20 v 22:11

Walda2000
Walda2000 napsal 07.03.20 v 21:28

Pro fantomaze: Beverly 350 je vzhledově moc pěkný kousek, ale u mě zvítězila praktičnost rovné podlahy. Často vozím nákup, a dát ho pod nohy nemá chybu.

fantomaz
fantomaz napsal 07.03.20 v 19:30 10b.

Také se mi líbí, ale nemohu se rozhodnout mezi SH 300 a Beverly 350 - ta se mi líbí o chlup víc ! Hondu máme v Liberci, nebo v Boleslavi, ale Piaggio tady na severu nějak chybí .

HondaOK
HondaOK napsal 05.03.20 v 21:10 10b.

Skvělá volba denního dříče !