Honda SH 300 (2009)

Vlastník operator9
Vloženo 28.6.2009
Aktualizováno 11.12.2014

Koupil jsem jí letos koncem června. Teprve jí zajíždim.

První dojmy - .

Motorku bych doporučil pro - ten kdo dojíždí do práce cca do 30 km za každého počasí na okresce je super, ve městě ještě lepší - na dálnici se neztratí, ale na delší a rychlejší přesuny to není

Doplňky na motorce - mám kufr, ale nikdy jsem ho nepužil

Jsem asi úchyl na skůtry, ale kdo někdy jezdil na skůtru, tak mi rozumí. Bydlim v kraji pod kopcem (pod Ještědem) a hledal jsem univerzální vozítko. Dříve jsem měl a ještě mám Hondu Leada 100 (mimochodem: je na prodej). Lead je super, ale je to spíš jen takový přibližovadlo a hlavně docela slabí. Hledal jsem proto něco silnějšího na čem můžu jet do krámu nebo i někam dál. Vzpoměl jsem si při tom na kámoše co měl SH 150 (taky dobrý zvěrstvíčko). Tak jsem si řekl, že by SH 300 nemuselo bejt špatný. Prolezl jsem internet a hledal nějaký informace. Docela hezky o něm psali a tak jsem to zkusil. Trochu jsem se bál těch skoro 170 kg, ale neni to vůbec znát. Teprve jí zajíždim, takže jezdim tak čtvrt až půl plynu, ale i tak je to "masakr". Zatim jsem s ní víc jak 90 km/h nejel, ale zrychluje úžasně. Teď, když nad tim tak přemejšlim, tak já jí pořád chválim. Jsem zvědavej co budu řikat do budoucna. BTW: abych jí teda pořád nechválil, tak přidám i zápory: integrálka se nevejde pod sedačku, no a jelikož jsem chudej student tak i ta cena (ceníkově za 125 tis) já jí měl teda trochu levnějc. Postupem času sem přidám další poznatky.

Tak už mám za sebou první servis (na 1000km). Začínám už za ní trošku víc tahat a jede docela slušně. Spotřeba je taky zajímavá (něco kolem 3,5l). Zjistil jsem, že to má i při nejměkčím nastavení dost tvrdej zadek. Taky mi vadí jak lítaj kamínky do předního šustplechu, páč některý tam zapadávaj do těch direk co jsou pro přístup vzduchu k chladiči. Při větších rychlostech na dálnici cca od 120km/h je SHáčko docela nestabilní. Ale co se týká účelu, pro kterej jsem si ho pořídil což je běžný ježdění "kolem komína" tak tam je SHáčko jako ryba ve vodě. Neni problém s tim předjíždět auta a hlavně na dobrym asfaltu se s nim užije docela dost legrace.

Myschan
Myschan napsal 06.10.12 v 14:41

Sh 300 je skvělý skútr. Asi jsem taky úchyl na skútry, ale tohle snad nemá chybu. Samozřejmě za 10

YBR
YBR napsal 28.06.09 v 22:43

Moc pekny covece gratuluju vybral si dobre.k vam to tech zatacek se to hodi