Kawasaki Versys 650 (2007)

Vlastník Kawaversy
Vloženo 11.4.2019
Aktualizováno 9.8.2019

Moje první "velká" motorka a první čtyřtaktní jednostopé vozidlo

První dojmy - Po dlouhém hledání motorky do 35 kw jsem konečně narazil na ni, mojí první velkou motorku Kawasaki Versys. Hned při první jízdě jsem si padly do ruky. Hledal jsem něco všestranného na každodenní použití, a to Versys přesně splňuje.

Tak že od začátku...
Byl jsme rozhodnutý si konečně udělat rozšíření řp a to na další skupinu tedy A2 jelikož se mi nechtělo dávat 10.000 za neomezenou. Skočil jsem si do autoškoly pro přihlášku, všechno jsem vyběhal a čekal na začátek kurzu. Mezi tím jsem už sháněl nejakou tu motorku. Limit jsem měl 50.000 ale nic kloudného nebylo peníze ubývali a jednoho dne jsem v inzerci objevil Čezetu 175/487 a řekl si že to na začátek bohatě stačí a taky je to taková investice do budoucna. Koupil jsem tedy ČZ a byl úplně u vytržení ( předtím jsem měl jen Simsona a nějaký Pionýry ) takový výkon takový zátah, prostě paráda. Jenže jak jsem jezdil víc a víc tak jsem si v polovině sezóny uvědomil že to chce něco rychlejšího, že tohle prostě nejde být brzdou provozu . No nic sezona pomalu končila už bylo konec Září a já spěchal na poslední veterán sraz a při tom spěchu jsem zetku zadřel. Po nějaké době vychladla a já se otočil zpět k domovu. Tím vlastně bylo rozhodnuto, musím na další sezonu koupit nějakou Motorku. Přes zimu jsem ještě nechal udělat na zetce výbrus a v únoru začal zajíždět.

Mezi tím jsem denně projížděl snad všechny inzerce a hledal něco s rovným posezem, něco univerzálního do 35kw a hlavně si mi nechtělo dávat 50tis za 25 let starou babičku a už se mi vůbec nechtělo dávat 8,5 tis. za snížení výkonu. Tak že asi po půl roce hledání vyskočil Vesys s 35kw kousek za Mělníkem hned jsem volal a jel se podívat byl to takovej chudáček omlácenej, doma se na něm učil někdo lakovat, no nic sednul jsem a jel ho projet. Cítil jsem že to je ono to přesně hledám, výkon super posez super vibrace proti ČZ žádné sedlo pohodlné prostě nádhera. Po zkušební jízdě jsem chtěl ještě změřit dobíjení protože jsem někde četl že s tím má Versys problémy, k samotnému měření ani nedošlo pod sedlem byly převařené svary a to mě totálně odradilo od koupi. Po zklamání jsem opět usedl na několik týdnů k hledání motorky. Najednou koukám další Versys kousek od Plzně tak volám domlouvám si prohlídku a v sobotu ráno vyrážíme. Cítil jsem že to dnes vyjde, po příjezdu už na mě čekal za brankou nádhernej černej Versys po projetí a dohodě jsem si ho vezl celej nadšenej domu prostě nádhera. Do zatáček to padá úplně samo, příjemnej posez 6 kvaltů síly na rozdávání :)) motor se nemusí ani vytáčet má sílu od nějakých 3 tis. otáček jen díky malemu Plexi na něm neskutečně fouká přímo do helmy, to je jediná věc která mě štve. Časem koupím turistické Plexi není zrovna za hubičku. No nic přivezl jsme si Vesyse domů stáhnul nějaký to čtení, objednal olej, filtry, svíčky, a nějaké další věci. Teď máme najeto něco přes 1000 km a je to nádhera konečně se nemusím bát jezdit přes hlavní tahy, protože na ČZ to je opravdu zážitek :))

Leonekx
Leonekx napsal 15.04.19 v 20:13 10b.

Pavel888
Pavel888 napsal 15.04.19 v 19:16 10b.

seš dobrej že si neskočil po tý první. Nadšení je potvora . Ať se daří, líbí a jezdí.

Herejk
Herejk napsal 14.04.19 v 20:46 10b.

Ladzi
Ladzi napsal 13.04.19 v 22:15 10b.

Myschan
Myschan napsal 12.04.19 v 14:21 10b.

Ať slouží