Kawasaki KLE 500 (2004)

Vlastník AndreWinterman
Vloženo 31.10.2018
Aktualizováno 22.11.2018

Lehká, ovladatelná, točivá a hravá motorka. Hezky se na ní jede. Vypadá dospěle a na nic si nehraje.

Motorka koupena od chesterfield (Stochov)

Honda XL 650V Transalp: divný design, váha a velikost, vyšší cena
Yamaha XTZ 660 Tenere: starší ročníky, jednoválec
BMW F 650 GS: motor nezaujal, jednoválec, dražší servis a ND,
Yamaha XTZ 750 SuperTenere: nechávám si jí na později, váha a velikost, starší ročníky

První dojmy - První jízda byla fajn. Motorka mi sedla, cítil jsem se na ní od začátku dobře. Mile mě překvapil motor, který dává motorce dostatečný výkon a zároveň poskytuje zábavu a požitek z jízdy. Při řazení to tam občas nechce padnout, ale to je spíš rukama. Je to moje první motorka a myslím, že jsem vybral dobře. Zatím jsem nadšen!

Motorku bych doporučil pro - Jako motorkářské embryo můžu těžko někomu radit, ale myslím, že pokud někdo hledá univerzální, lehkou a točivou motorku a nepotřebuje lítat po silnicích 200 km/h, ale spíš si tak v klidu brblat po okreskách, občas skočit na nějaké pole nebo do lesa, mít spolehlivou a léty ověřenou motorku s nízkými provozními náklady, tak tomu by Kawasaki KLE 500 mohla vyhovovat. Alespoň s tím jsem ji já kupoval :-)

Doplňky na motorce - Vyšší plexi - nemám srovnání se standardním, ale s tímto jsem spokojen.
Držák na zadní a boční kufry - zadní kufr je bezva, na helmu či batoh se užije.
Ukazatel zařazené rychlosti - zatím nějak zlobí a neukazuje správně, zkusím ho přes zimu dát do kupy, občas by se mi hodilo vědět, co tam mám za kvalt.
Zásuvka 12V + USB - určitě využiji na nabíjení mobilu, prima věc

Průměrná spotřeba - 5.525 l/100km

Proč jsem vybrat tento stroj?
Když mi můj kolega poprvé řekl o Kawasaki KLE 500 a já se podíval na fotky, motorka mě vizuálně příliš nezaujala, předek mi přišel divný. V té době jsem ještě ani neměl na moto papíry a pokukoval jsem spíš po Viragu 535 nebo Suzuce LS 650 Savage.

Během motoškoly, kdy jsem jezdil na Suzuce GSX 650 jsem začínal postupně od malých chopperů ustupovat a zamiloval jsem se do Moto Guzzi Nevada 750, jako ideální kombinace naháče a chopperu. Jednu jsem si byl i naživo prohlédnout, ještě stále bez papíru na ní pouze objel parkoviště a myslel jsem si, že mám vybráno.

Těsně před dokončením motoškoly jsem absolvoval kurz Bezpečně na motorce na letišti v Panenském Týnci. Po absolvování kurzu jsme, z mě neznámých důvodů, začal koketovat s myšlenkou cestovního endura jako ideální motorky.

A tak jsem si opět vzpomněl na Kawasaki KLE 500 a k mému překvapení se mi tato motorka najednou začala jevit jako ideální kandidát. Samozřejmě nastaly nekonečné hodiny a dny zde na motorkářích, pročítání recenzí, názorů, porovnávání různých modelů... no však to znáte. Jeden den jsem byl rozhodnut pro KLE 500, druhý pro BMW F 650 GS, jindy pro Hondu TA 650 atd... ale po čase jsem se vždy nakonec vrátil ke KLE 500 a jednoho dne se konečně objevil TEN inzerát, kdy najednou víte, že to je přesně ta motorka, kterou chcete. No a druhý den byla doma.

Má asi největší pochybnost o této motorce byla, zda pro mě bude mít dostatečný výkon. Vzhledem k tomu, že je to má první motorka, a tím pádem nemám moc s čím srovnávat kromě pár strojů, na kterých jsem chvilku seděl, tak s výkonem zatím žádný problém nemám. Možná jednoho dne přesedlám na něco silnějšího, ale jsem rád, že jsem nyní vybral tak, jak jsem vybral. Motorka má klady i zápory, jako každá jiná. Na mnohé z nich jsem zatím ani nepřišel.

Mé zkušenosti?
Zkušenosti zatím minimální, musím s ní nejprve něco najezdit...

chesterfield napsal 04.11.18 v 20:19

at ti to pekne slape

chesterfield napsal 04.11.18 v 20:18

pri normalnim jezdeni jsem jezdil urcite do 5ti

chesterfield
chesterfield napsal 04.11.18 v 20:12 10b.

dobra volba

Radek2107
Radek2107 napsal 04.11.18 v 18:55 9b.

KLE je fajn mašina. Já jsem s ní také spokojený. Dálnice nic moc, ale na okresky je super. Tak hodně ujetých km bez poruch a jiných nepříjemností!

Raisto01
Raisto01 napsal 04.11.18 v 11:03 10b.

Na zacatek super stroj. Ale je fakt, ze ve dvou a plne nalozeny uz to budes trapit.