Triumph Bonneville T120 (2017)

Vlastník Lemmy_UK
Vloženo 18.10.2018
Aktualizováno 7.2.2019

Krásné retro, které mě dostalo hned, jak jsem ho poprvé viděl.

Motorka koupena od Triumph-Radek (Olomouc) - Perfektní přístup. Ochota vše vysvětlit. Perfektní.

Triumph Bonneville T100: Výkon, brzdy a výbava v základu
Norton Commando: Cena a nedostupnost servisu na Moravě a nijaké příslušenství pro cestování
Royal Enfield Bullet Classic EFI: Malý výkon. Z Moravy do Prahy obtížné na servis

První dojmy - První dojmy byly okamžitě pozitivní. Spíš menší motorka, s rozumným výkonem. Při první jízdě a zkoušení možností motorky mě překvapil rychlý nástup ABSka na zadním kole. První dojmy z elektronického plynu taky nic moc. S každým dalším kilometrem mě ale motorka víc a víc baví.

Motorku bych doporučil pro - Tuto motorku bych doporučil usedlejšímu pilotovi, který už nikam nemusí spěchat a H-D je pro něho moc velké a plechové.

Doplňky na motorce - Štítek, padáky, taška. Příští rok nějaké retro bedny.

V roce 2017 jsem se rozhodl, že si ke 40cátým narozeninám koupím motorku. Na začátek jsem věděl, že to bude něco z ostrovů. Do Olomouce jsem potom jezdil asi půl roku a přemýšlel do čeho jít. Dostupnost servisu a prodejny Triumph rozhodla o značce. Krásný retro vzhled a parametry které vyhovovaly mému účelu skoro hned rozhodly co si odvezu domů.

Na motorce jezdím na delší výlety a někdy do práce. Podvozek, motor ani brzdy nejsou nějak sportovní a nejvíc si užívám rychlosti mezi 90 - 120 km/hod a spíš kochačka krajinou, než závodění. Při předjíždění Vás ale ve štychu nenechá a od 4000 otáček lze cítit krásně silný točák. Limity motorky při agresivnější jízdě se ukazují dost brzo... Zkusil jsem už i déšť a při navolení režimu RAIN motorka usne a cítíte se celkem v bezpečí.

Je to nová motorka, tzn. žádné negativní zkušenosti s vadami.

Pro cestování v jednom člověku je motorka úplně zlatá, nemá však žádný úložný prostor. Taška je nezbytná, pokud chcete vozit cokoliv.

Pokud jste motorkáři introverti, tak vám bude vadit zájem kohokoliv a kdekoliv. Ještě když vezmete na výlet manželku v jejím MG...

Miklasek
Miklasek napsal 06.11.18 v 14:12

Joooj, červeno strieborná mi na T120-tku pasuje úplne najviac Dosť ma vykoľajilo keď mi v predajni povedali že sa už nebude dodávať Veľmi moc som ju chcel, i keď na skúšobnej jazde ma nejako veľmi neočarila (teda až na ten mtor! ten je fantastický!). Zato Thruxton R ma úplne dostalo. Len tá cena ma odradila

dekel
dekel napsal 25.10.18 v 13:55 10b.

Paráda

marafzs600
marafzs600 napsal 19.10.18 v 10:22 10b.

Dobrá volba

31081
31081 napsal 19.10.18 v 08:08 10b.

Taliján
Taliján napsal 18.10.18 v 21:54 10b.

Pekna klasika