Triumph Bonneville T120 (2016)

Vlastník Doth
Vloženo 29.4.2018
Aktualizováno 7.2.2019

Šedej chuligán s nenápadnou vizáží, která se jen tak neokouká. Dokonale využívá osvědčenej britskej šarm z dlouhýho rodokmenu se jménem Bonneville. Dvanáctka s návykovým krouťákem a nezáludným podvozkem.

Motorka koupena od MotoČermák - Spokojenost po všech stránkách, mohu jen doporučit!

Triumph Thruxton: Sportovnější posez, než jsem hledal.
Triumph Thunderbird Sport: Nesehnal jsem za rozumou cenu takovou, abych byl spokojenej. Přece jen už je výběr zachovalých kusů omezen.

První dojmy - Naháč s uvolněným posedem, ergonomie na mých 180cm super. Pohodlné sedlo, stupačky nízko, řidítka široká tak akorát. Nezvyk na vysokou citlivost elektronickýho plynu ze začátku komplikuje rozjezdy i popojíždění po ucpaných Kralupech při odvozu motorky od prodejce. Cukání je ze začátku hlavně po městě trápení. Policajt vyžaduje špetku cviku ho trefit, plocha vyčnívající u tlumiče výfuku je dost malá. Malinko to kontrastuje s mohutným centrálním stojanem, který svojí mohutností opticky ruší. Trochu vítězství praktičnosti nad estetikou.

Motorku bych doporučil pro - Pro vás, kdo máte rádi klasický motorky, naháče a klidnou jízdu pro radost.

Hledal jsem univerzální motorku klasickýho vzhledu, na který se budu cítit dobře ve 40 stejně jako v 60. Za 1300+ km v sedle jsem zatím nadšenej. Uvolněná pozice, ze který mě nic nebolí, zátah motoru od 3.000 otáček, kterej umí pobavit, i když to není žádnej lamač rychlostních rekordů. Brzdy jsou v pohodě, spojka krásně poddajná, převodovka naprosto přesná. Předvídatelnej podvozek drží hezky, nehledám limity, ale postupně si užíváme utahování zatáček, který díky slušnýmu krouťáku hlavně na výjezdu pokaždý pobaví. Měl jsem strach z malý nádrže, necelých 13 litrů mě strašilo častýma zastávkama na benzince. Bonnie to vynahrazuje malou spotřebou, která se zatím pohybuje mezi 4,5 - 5 litrů. Navíc umí spočítat dojezd, což mě uklidňuje a umožňuje líp plánovat trasy projížděk. Pod sedlo jsem nacpal akorát lekárničku, bylo nutný ji konvertovat do 2D, ale je tam! Ukazatel kvaltu na displeji je fajn, i když font je dost tenký a malý, musím na to za jízdy ostřit. Hefty hřejou hezky. Těším se, jak budu postupně přizpůsobovat motorku mým snům, zatím je to ale tak, že čím déle se na ní dívám, tím víc se mi líbí tak, jak ji kluci u Triumphu vyrobili. Stále nacházím další a další krásný detaily, opravdu si s tím vyhráli. Až najezdím víc, tak doplním..

Taliján
Taliján napsal 16.10.18 v 22:01 10b.

Krasna , moc pekny detaily. . Ted uz vim, ze Triumph nutne potrebuju.
mas 10b

vanamira
vanamira napsal 06.05.18 v 14:10 10b.

kuzmič
kuzmič napsal 06.05.18 v 08:29 10b.

Tohle se Anglánům fakt povedlo...

Piki
Piki napsal 05.05.18 v 12:44

Paráda

Medik
Medik napsal 04.05.18 v 20:29 10b.