Yamaha XJ6 Diversion F (2010)

Vlastník actionMed
Vloženo 5.10.2018
Aktualizováno 5.10.2018

Motorku mám jeden rok a za tu dobu jsem s ní najezdil 10 000km. Před tím jsem jinou motorku nevlastnil, proto ji nemohu porovnat s ostatními i přes to mohu alespoň napsat své dojmy, které na mě zanechala.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Ulrich (Stará Boleslav) - Moto Urlich je autorizovaný servis a prodejce motocyklů Yamaha. Motocykl jsem u nich zakoupil jako bazarový po jejich klientovi.
Recenze nasvědčovaly dobrý a vstřícný přistup na webu a to mohu jen potvrdit.

První dojmy - ...proč tak hezká motorka ze strany je tak ošklivá ze předu???!

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil každému jako první motocykl a pro klidné cestovatele

Doplňky na motorce - -padací protektory
-led směrovky yamaha
-USB zásuvka
-GIVI držák bočních brašen

V průběhu, kdy jsem si vyřizoval "vstupenku do nebe" jsem několikrát denně seděl u motorkari.cz/bazar a tipmoto.cz a dokola se probíral inzeráty. Byl jsem tím snad posedlej a v podstatě nic jeného nedělal, jen abych nepromeškal nějakou dobrou nabídku. Už mne štvalo, že nic jiného nedělám, v práci se nesoustředím, doma taky nic užitečnýho. Pozná se v tom někdo?? :) V hledáčku jsem měl Kawasaki ER6, Yamahu XJ6, Hondu CBR 600F, čili seznamovací výkony, vše s ABS (jsem si jistý, že investice do ABS se vyplatí hned jakmile zachání první pád). Trvalo to nekonečné týdny až to přišlo. Yamaha XJ6 Diversion F od autorizovaného prodejce s doložitelnou historií. Tak to je jasný... tohle bude moje první motorka podle které se bude odvíjet, jestli mě život v jedné stopě chytne nebo odradí.

A chytl dokonce více než jsem čekal. Pokud je hezké počasí oblékám kombinézu a vyrážím ven z města. Měl jsem představy, že motorka bude pro mě nástroj, jak se dostat rychle do práce, o víkendu pro čerstvé pečivo a občas nějakou tu Dubou pro zábavu. Nečekal jsem, že mě bude bavit na motorce cestovat a už vůbec ne s takovým příjemným pocitem adrenalinu. Objevil jsem spoustu míst jak v Čechách, tak u sousedů na které bych se autem nevydal nebo bych si cestu neužil. Letos jsem ji vyvezl do Alp a hodně jsem si to užil.

K samotné recenzi...jede to, brzdí to, zatáčí to.
Pro mě jako nezkušenýho to byla skvélá volba. Sice zadní pneu není sjetá úplně do kraje, ale za ten rok jsem na ní schopný lízat zatáčky s indikátorem náklonu na asfaltu. Je pohodlná, delší vyjížďky se na ní zvládají výborně. Příjde mi, že díky kapotě o to více fouká na obličej (180cm) a po mírném zalehnutí je to pryč. Zrcátka dlouhá do stran a proto i účinná. Je obratná, i když je těžká a vůbec ale vůbec nežere pneumatiky. Jsou na ní Bridgestone Battlax T30 a ty snad dají 20t km než budou sjeté. Drží výborně, ani jednou mne nezradily i v dešti se osvedčily. Výkon polechtá ale nevyděsí, prostě stroj pro začátek. Na cestování ve dvou to není, tam už výkon chybí. ABS se seplo pouze v krizovce, když jsem neměl zahřáte pneu a když jsem zkoučel brzdit fakt nadoraz, takže také super. Brzdy mi přijdou měkkčí je potřeba na ně vyvynout větší tlak. Rychlosti nevypadávají, řadí plynule bez rázů. První převod je nečekaně dlouhý a jako obvyklé pro 4válce na 6ku dá projet i městem.

Shrnuto jsem rád, že zrovna tohle byla moje první motorka, že mne provedla prvními kilometry a poradila si ze všemi těmi chybami, které jsem dělal a neodradila mě.

Motorku v blízké době budu prodávat, přeci jen mne začíná lákat temna strana Japonska se svojí MT-09 :)