Yamaha XJ6 Diversion F (2011)

Vlastník pablo-tu
Vloženo 25.4.2020
Aktualizováno 25.4.2020

Polosportovní kapotovaný motocykl s cestovními ambicemi. Modrá kráska, do které jsem se zakoukal na první pohled. Proto neuvádím ani jiné motocykly jako varianty.

Motorka koupena od Filipenský Tomáš

První dojmy - Motorka je velmi dobře ovladatelná, rychlosti jsou na řadičce pocitově dobře odděleny. Včetně neutrálu, který u některých strojů může zlobit. Posaz mi vyhovoval na první dobrou, i když přiznám, jsem na ni trochu větší :-) Dobře dávkovatelné brzdy (má ABS), i když zadní brzda je spíš doplňková. Motor má solidní zátah, který plně postačuje, rozhodně při obsazení 1 jezdcem :-)

Motorku bych doporučil pro - Motocykl považuji za cestovní se sportovními geny, vzhledem ke kubatuře 600 ccm a jízdním vlastnostem je celkem vhodný i pro začínající jezdce. Určitě není pro vysoké postavy, mých 186 cm se na něj tak tak poskládá :-)

Doplňky na motorce - Držáky bočních kufrů, USB zásuvka, doplňkový větrný štítek.

Motocykl Yamaha XJ6 Diversion F jsem si vybral z několika důvodů. Můj předchozí motocykl Yamaha XJ600 byl staršího data výroby a ne zcela mi vyhovoval. Byl dost citlivý na řízení, neměl ABS, světlo bylo slabé a sedadlo řidiče bylo na dlouhé cesty pro mě dost tvrdé. Takže když jsem objevil inzerát na tuto modrou krasavici, hned mě zaujala. Zkušební jízda moje dobré dojmy jen potvrdila. Jízdní test absolvoval i můj syn, aby případně korigoval moje nekritické nadšení. A třeba uvést, že synovi se stroj i jeho vlastnosti a schopnosti také líbily.
Během doby, kdy motorku vlastním, jsem nepřišel na žádný větší problém, který by mi vadil. Snad jedině větrný štít je pro postavu mé výšky menší a při dálniční rychlosti bylo obtékání a víření vzduchu kolem přilby a ramen nepříjemné. To jsem vyřešil přídavným štítkem, který - na svoji velikost - je velmi efektivní a popisovaný problém s turbulencemi ve vyšších rychlostech zmizel. Po jeho instalaci se dokonce průměrná spotřeba snížila cca o 0,3 - 0,4 litrů/100 km na necelých 5 litrů.
Motocykl používám jak na kratší projížďky po okreskách, tak i na delší jízdy. Jeho výkon až 57 kW mi pro tyto účely plně postačuje. Na dlouhé cesty jsem zakoupil držáky na boční brašny. Od předchozího majitele byl stroj již vybaven USB zásuvkou.
Motocykl mám od dubna 2019 a dosud nepotřeboval žádný větší servis nebo opravu. Samozřejmě do toho nepočítám standardní výměny provozních kapalin a údržbu.

Mac73
Mac73 napsal 26.04.20 v 21:21 10b.

Dobra masina. At dela jen radost

Čadil
Čadil napsal 26.04.20 v 08:49 10b.