Gilera Runner 50 SP (2011)

Vlastník koollmen
Vloženo 28.7.2018
Aktualizováno 6.8.2018

Výborný taliansky stroj, veľká spokojnosť, krásny vzhľad, masívnejšia ako bežné čínske približovatka.

První dojmy - Moja prvá jazda bola s kolegom a kamarátom (Yuki Speedy 50) a hneď 100km najazdených, kto tvrdí, že malé motorky sú len do mesta a mimo sú nepoužiteľné, nevie o čom hovorí. Zrýchlenie je super, 70km tam je hneď čo mi vyhovuje. Samozrejme som hneď musel vyskúšať maximálku a na rovinke je to 92km/h v neupravenom stave. Ale takými rýchlosťami ju trápiť nebudem. 80 zvláda v pohode. Čo musím hneď pochváliť sú brzdy. Gilerka má vpredu a vzadu kotúčové brzdy a brzdia fakt krásne, dvoma prstami. Na skútri som nesedel asi 10 rokov ale hneď som si na ňu zvykol, širšie gumy sú super do zákrut a dá sa pekne nakloniť. Kúrenie na nohy je slabšie ale poteší. Trochu mi chýba viac úložného priestora napr. na mobil alebo peňaženku ale čo už, vystačím si s tým pod sedadlom. Ešte som motorku ani neprepísal a hneď som zrobil 100km ale kde fakt vynikne je pochopiteľné mesto. Naše mesto je každý deň maximálne upchate (stavba diaľnice) a s touto mašinkou som všade prvý a skoro nikde nečakám. Trasu na 30-40 min autom som zrobil za 10 min. Super :)

Motorku bych doporučil pro - Pre každého, koho to baví.

Doplňky na motorce - Mám tam od predošlého majiteľa výstražné blinkre, nabíjanie na mobil a ukazatel stavu batérie. Časom niečo určite pridám a hneď tu napíšem.

Gilera Runner 50 je to najlepšie čo si môžete v tejto kategórii kúpiť. Aspoň podľa mňa. Je to talianska motorka a tým pádom akási záruka kvality. Ale samozrejme lepšia by bola 125. Tak prečo som si kúpil 50? Najhlavnejši dôvod je samozrejme cena, ktorá je cca raz taka veľká ak nerátam skútre s milión kilometrami chvíľu pred smrťou. Áno mohol som počkať ale čakal som už 10 rokov a chcel som jazdiť hneď. Živím ešte aj dve autá a ženu takže veľa peňazí z rozpočtu som bohužiaľ nemohol do motorky investovať. Ďalší dôvod je zrušenie STK na SR. Neviem ako to je v CZ ale u nás je to po novom takto, len kúpite, poistka a už nikdy nič neriešite. A servis na 2takte je jednoduchý. Jedine co mi trochu vadí je zvuk. Bohužiaľ je to ako motorová píla. Hlavne pri rozjazde, ten je vo variatore nastavený vyššie akoby som si prial a tak najskôr rachot a až potom sa pohnem. Dá sa to ale vyriešiť valčekmi a ak to neovplyvní veľmi rýchlosť bude to prvý tuning ktorý Gilerka absolvuje. Okrem zvuku nemôžem povedať na tento stroj nič zlé. Všetko super.

Chcem ale ešte napísať, že vôbec ale vôbec nesúhlasím s názorom ľudí, aj jedného člena ktorý recenzoval tiež Gileru, že skúter 50 nie je vhodný na cestovanie mimo mesto a ze to je nebezpečné pre motorkára aj ostatných. Musím ti kamarát odkázať že aj keby si mal čínsky skúter co je ešte aj zablokovaný na 45km/h tak stále si rýchlejší ako vecsina cyklistov ktorých je v lete po ceste hrozne veľa a myslím si ze ohrozujú seba a ostatných viac ako skúter co ide 80 a nemá každý potrebu ho obehnut. Samozrejme keď je niekto moc pohodlný tak si cestovanie na malej 50tke nebude vedieť predstaviť. Ale ono zmysel cestovanie je aspoň pre mňa práve tá cesta a nie cieľ cesty. Pozri si na YouTube koľko ľudí jazdí veľa kilometrov na malých skútroch alebo pionierov. Ma vlastne pionier smerovky? A koľko si myslíš ze to dá? Dobrodruh Marek Slobodník, môj motorkársky vzor mimochodom, na ňom prešiel celú Afriku a Kazachstan a kde čo ešte a keď si porovnám cestovanie na Gileri a Pionieri co sa týka pohodlia tak je tam dosť veľký rozdiel. A ak ti kamarát príde skúter moc nebezpečný na cestu mimo obce, kúp si auto alebo aj Kawasaki Ninja...ak si myslíš ze to bude bezpečnejšie. Trochu som odbočil od recenzie mojej Gilerky ale toto ma vytočilo natoľko že som to tu proste musel napísať.

500 km najazdených za pár dní, stále ju ešte nemám prepísanú na seba, dnes som tam bol ale trochu som zaspal a nestihol obhliadku takže to skúsim zasa zajtra. Pridal sa k nám ďalší člen s Malaguti F10 takže už sme taka mala skútrikova kolóna. Čoskoro ale bude moja Gilera potrebovať servis, našiel som hluché miesto takže valčeky asi budu kockaté, dnes som pozeral aj remeň, je už úzky a zrelý na výmenu. Ale nechcem to teraz rozoberať lebo je pekne a treba mi jazdiť. V sobotu ideme na dlhšiu cestu SR, CZ, PL a asi si pribalim lano keby mi čosi kľaklo. Inak odkaz pre každého skutrikára. Skúter je taktiež motorka a motorkári sa zdravia. Nerobte nám hanbu. mam síce len malú 50 ale odzdraví ma skoro každý a nezáleží na čom jazdí.

puffybodie
puffybodie napsal 08.04.19 v 23:05

Super popis A na vylozene blbouny co melou nesmysly o tom, ze jsi nebezpecny sobe nebo okoli mimo mesto nedej. To jsou ti pomalejsi co nepochopili, ze cesta je pro vsechny ucastniky silnicniho provozu a maji potrebu neustale nekoho skolit a hrat si na pany tvorstva. Mel jsem 400ccm, 750ccm, jezdil vetsi i mensi a nic neudela lepsi usmev na tvari nez 50ccm na plno v zatackach Pri vyletech krasne stihas okoli a i v serii to na rovince nebo v mirnem kopecku da realnych 70 a z kopce pres 80. Pri tom jak u nas vsude instaluji ty automaticke kasicky je naopak nekdy uz i ta 50ccm moc rychla

PS: U vas zrusili STK? To asi mafie zrusi toho co to zrusil

zain1
zain1 napsal 02.08.18 v 19:03 10b.

Paráda Také mám 50 CPI a užil jsem si ji parádně.

mildanek72
mildanek72 napsal 01.08.18 v 07:10 10b.

Kamarád z Ostravy ji vlastní taktéž a je s ní moc spokojený.ok.taktéž fandím 50ccm má to své kouzlo i když daleko více řetězovému pohonu a 4-takt,4-kvalt

GL1
GL1 napsal 30.07.18 v 21:03 10b.

10 bodů za koupi 50ccm

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 28.07.18 v 22:50 10b.