Gilera Runner 50 SP (2007)

Vlastník Polford
Vloženo 11.9.2018
Aktualizováno 11.9.2018

Klasická Gilera Runner sp 50 předělana na 70tku(5,9kw) o čem jsem nevěděl při koupi od kolegy a ten to také netušil a ten ji měl rok😀

První dojmy - První dojmy z jízdy byli dobré i špatné. Ty dobré byli že skútr na to že je to "50"jede celkem dobře, ale není to ono. A ty špatné těch bylo více. Při rozjezdu skútr cukal než se dostal do otáček pak už bylo vše v pořádku, (věděl jsem že ho kolega zanedbaval a s těmito vadami ho už i on koupil) divné cukani způsoboval zkriveny spojkový zvon a po výměně jsem nechal ve scooterlandu udělat servis a naladění variátoru kde mi po sleze bylo řečeno že je tam 70ccm valec a válečky stále na 50 a výsledek byl vážně poznat😀

Gileru jsem si vybral, proto že ji má i šéf a když jsem se na ni byl projet okamžitě jsem věděl, že ji taky musím mít.
Na skútru mám už najeto cca 6000km a za tu dobu můžu říct, že by to chtělo lepší přední vidlici třeba ze 125ccm, na vyjet Ch kolejích je trochu rozpolcena, to bude nejspíš vymackanym uložením motoru a ta přední vidlice už by asi taky snesla servis, jinak brzdy jsou super a i ve dvou to celkem jede(80-90km/max105km/h) jen nesmí foukat silný protivitr.
Ted na zimu plánuji rozebrat motor přeložiskovat jej a dát nová gufera s vodní pumpou a další díly co budou potřeba, aby byl skútřík připraven na další sezónu.🙂

loki83
loki83 napsal 07.06.23 v 09:12 9b.

aka velkost valcekov ma ist na 70cc valec ? Popripade idealne Mallosti variator a ak je aj vyfuk, odporucaju 5,5g ?