Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník BalšaM
Vloženo 31.5.2018
Aktualizováno 26.12.2019

Motorku mám krátce, takže se teprve poznáváme. Jelikož jsem si tuhle mašinu delší dobu přál, tak se těším na každý km. Jmenuje se Terka.

První dojmy - 2018.06_Motorka mi padla hned do ruky, Pohodlně se na ní sedí. Jelikož mám 195 cm, a při výběru se mi líbilo, že je tato motorka vysoká, tak jsme si padli do oka hned. 2018.09_Tak už mám najeto cca 2000 km. Z 80% převážně v terénu. Nejsem žádný motokrosový jezdec, ale i lajckým názorem musím uznat, že je úžasné co tahle Tenerka projede. Problémy řešit plynem, a jen sledovat s čím vším si poradí. Na předku mám Mitas E-10 dakar 90/90 R21 (celkem drží, mokrá tráva občas uklouzne). Na zadku Mitas E-09 dakar 130/80 R17 (v terénu spokojenost, na asfaltu to nijak nehrotím, po 1500km celkem mizne, ale s tím se předem počítá). Už mám nachystané na zadek "Heidenau k 74" a na předek "Heidenau k 79", tak jsem zvědav, asi to bude změna (obě tyto gumy sedí podle techničáku všemi indexi).

Motorku bych doporučil pro - Je vhodnější pro vyšší postavy.

Doplňky na motorce - Na Tenérce je spodní padák, hliníkový kryt motoru.

Tenérku si přeji obut na drapáky, a vyrazit s ní prozkoumávat okolí, převážně mimo silnice. Tento stroj jsem si vybral dle recenzí a zkušeností ostatních uživatelů, jakože to je spolehlivý, a nenáročný stroj. Motor má krásný zátah, výkon je pro mne dostačující.

2018.06.04_Terka už je na dílně. Jak já jsem se těšil, že se v ní budu hrabat.
2018.06.05_Čekám na gumy, filtry, olej. Kontrola, atd. A čekám na SPZ :D
2018.06.06_Obuto na drapáky, namontovány blástry, pořešena ochrana gumové hadice chladící kapaliny od pumpy (pomocí elektrikářského krku a pár stahovacích pásek). Se značkou si dává pán na dopravním na čas. Kdo si počká... no dobře, nevydržel jsem to samozřejmě. :D :D
2018.06.10_na netu vybírám nějaký další doplňky, výbavu, GPS (asi odolný telefon s IP68), kompas, nějaký laďák (s homologaci), box na nářadí, nářadí, díly, atd.
2018.06.12_tak konečně značka, už je na Terce, jedu ven :)
2018.06.19_došel mi mobil "MyPhone Hammer Energy LTE" tak vychytávám držák na řídítka. Zatím namontováno na zkoušku.
2018.06.23_Držák na mobil dokončen, namontován. Ještě uchytit vrchní navigaci, a zatím na provizorno zapojit na 12V napájení.
2018.06.24_Namontovány obě navigace (obyč navigace Dynavix, i chytrý mobil IP68). Vše vyzkoušeno v terénu, zatím paráda. Jen musím hodit do toho telefonu simku s datama. Nevím proč se mě v aplikaci mapy.cz nenačítají offline mapy, které jsme tam stáhl. Doladí se. Zatím spokojenost.
2018.08.25_Uděláno spousty úprav a oprav. Výměna ložisek a gufer v předním i zadním kole, včetně rozety. Například: přední kolo. origo sada Yamaha 2x ložisko a 2x gufero 650,- / dohledal jsem běžné ložiska i gufera - komplet sada 100,- Komplet přední a zadní kolo s rozetou ušetřeno na materiálu 1000,-. Přepákování zadního tlumiče, rozděláno, vyčištěny jehlová ložiska, namazáno vazelínou.
Úprava zadní části, svařen držák pro SPZ, blinkry, zadní homologované světlo, s přípravou na vlastní rámy brašen. Vyměněn výfuk za jednu koncovku - homologovaná. Přidány postranní ochranné rámy, spodní rám co byl na motorce upraveno uchycení, aby se tam vešly oba dva. Oprava zadního úchytu šusplechu, hliník byl prasklý, nahrazeno úchytem ze železa.
Výměna předního blatníku za krosový, koupen z výprodeje za 100,- (dovrtal jsem pár děr, udělal obdélníkový plíšek se čtyřmi dírami pro uchycení). Přidán krycí plech motoru za předním kolem (nelíbilo se mi jak je to tam všechno nekryté proti kamenům, blátu, bordelu). Zatím bastl verze 01, vyrobil jsem ho z odpadu elektrikářského plechového žlabu pro vedení kabelů, trochu řezání flexkou, ohýbání, svařeno, našplíchnuto. Přece jenom je to trochu děravý, říkal jsem si, ať to aspoň trochu větrá, ale proti bordelu 100 a 1.
2019.05.18_VELIKY UPGRADE PRES ZIMU 2018-2019. UPRAVY, ZMENY, VYLEPSENI POPISU POZDEJI. PRIDAVAM JEN PAR FOTEK. PS: PREPNUTO NA DAKAR RALLY

Časem budu přidávat další poznatky, fotky, úpravy..

SC50
SC50 napsal 25.07.21 v 15:40 10b.

paráda fulltunning .-)

Vit5
Vit5 napsal 18.02.21 v 19:27

Tak to je krutopřísný,je vidět že tě to baví.

Omarson
Omarson napsal 30.01.20 v 16:40 10b.

¨no máš to moc pěkný .. se musí nechat :)

-Jandys-
-Jandys- napsal 27.12.19 v 01:15 10b.

Mazec, občas k tobě kouknu na profil, musím uznat hodně dobrou práci, pěkně ses na tom vyřádil a vše má smysl i funkci, prostě paráda

Jiri_V
Jiri_V napsal 02.11.19 v 10:56 10b.

Moc pěkně vyparáděná...