Kawasaki Zephyr 750 (1993)

Vlastník PJDH
Vloženo 21.4.2018
Aktualizováno 11.5.2018

Je to prostě můj typ. K tomu nemám víc co dodat.

První dojmy - Perfektní design. Je to naháč pro jízdu na pohodu. Překvapily mě krátké převody a pětka použitelná od 60 km/h. Ve vyšších otáčkách ale hezky ožívá. Ovládání sytiče mě trochu zaskočilo svou (ne)citlivostí.

Motorku bych doporučil pro - Pro výšku postavy 170-180 cm. Pro pohodáře.

Výběr byl celkem jasný, po třiapůle bizonovi,a pětistovce géesu jsem chtěl čtyřválec. Asi půl roku jsem namátkově sledoval inzeráty na Zephyry a Inazumy a v lednu 2018 jsem ji našel. Pěkná červená v původním stavu ježděná v Mnichově celou dobu jenou majitelkou (aspoň papírově). Tachometr ukazuje asi 55 tisíc km. Koupená už u nás v ČR ale s německými doklady. Přepis celkem v pohodě, jen chtěli navíc 2200 Kč za doplnění údajů (které nejsou v německém techničáku) do českého techničáku - holt jsme tu papežštější než papež...
Vyhovuje mi nižší posez - řekl bych ideální pro výšku kolem 170-180 cm. Je trochu těžší, ale je to jen o zvyku. Na hlavní stojan se staví hodně snadno - to se povedlo.
Nepovedlo se ovládání sytiče - to je opravdu buď přecitlivělé nebo naopak necitlivé (u géesa to měli zmáknuté líp), ale dá se to.
Trochu složitější výměna žároviček v budíkách - musí se sundat světlo a spínací skříňka.
Nejvíc Zephyrovi svědčí pěkné silnice, na plátovaných silnicích druhé a horší třídy se musí opatrně.

Marian16
Marian16 napsal 03.04.19 v 16:04 10b.

Výborná volba!!!

Petr45
Petr45 napsal 23.04.18 v 20:42 10b.

Krásná klasika, ať slouží.

chevyr
chevyr napsal 22.04.18 v 12:32 10b.