Jawa 250/592 panelka (1974)

Vlastník Venca_z_Otovic
Vloženo 20.3.2018
Aktualizováno 20.3.2018

Panelka, to byla moje první ,,velká motorka", kterou jsem s kamarádem vyměnil za starý kolo, ale byla bez papírů, tak jsem scháněl papíry, až mi nakonec další kámoš asi po dalších pěti letech nabídnul panelu s papírama.

První dojmy - Vytáhli jsme jí z kůlny, dali nabitou baterku a nic. Dvě hodiny jsme jí zkoušeli (svíčka, fajfka, karbec, kondík atd. atd.). Nakonec chlytla a dojela ke mě po svých, sice prskala, nešla do otáček, světla nesvítily a spousta dalších problémů, ale byla doma

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná jak na nedělní projížďky a z mojí zkušenosti i na delší cesty, není to rychlík, ale kam potřebuješ, tam tě doveze, hlavně musíš vědět co ten stroj potřebuje.

Doplňky na motorce - Nosič, zapalování z čz 175/477 i s relátkem pro lepší dobíjení, 18tipalcová kola, zatím předek z 350/638?, možná 350/634?, houslové sedlo z kejvačky

V tomhle stavu jsem jí koupil v roce 2012 a začal jsem jezdit po srazech. Jezdil jsem na ní 4 sezony a za tu dobu se mnou objela asi 30 srazů. Musel jsem pár věcí dodělat před uvedením do provozu na silnicích. Koupil jsem novou baterku, natahal novou elektriku, sehnal vejfuky s tlumičema, jiný sedlo a karburátor. Sehnal jsem si i stan ze stejných let (áčko, který se jmenovalo Junák) a jezdil jsem v retro stylu s kokosákem na hlavě.

Motorka se cítí nejlíp na rovný silnici, ale z klukovskejch let vím, že dokáže lítat i po poli a dokonce jsem si na panelce jel v 9. třídě pro vysvědčení (to do dnes ani rodiče neví). Jinak jsem na ní byl 2x na dovolený na Vysočině, cca 150 km od nás.

Venca_z_Otovic
Venca_z_Otovic napsal 23.03.18 v 21:04

Vrácení do původního stavu se plánuje, ale není to můj jedinej stroj, tak toho je na mě moc.
Tady jsou moje další, sami určitě víte jak nákladý na peníze a hlavně na čas to je. Nemám fotky všech zrovna tady v počítači, stojí mi tady celkem 9 stojů, který sbírám od 12ti let a chystám se je dát dohromady.

68732
68732 napsal 22.03.18 v 12:16 2b.

kolega chlup má pravdu, je to bastl k celkem nenáročné opravě do původního stavu, kua vždyť má doklady a na retro styl by sis jen nehrál. Škoda jí ale hlavně že jezdí.

chlup2
chlup2 napsal 22.03.18 v 08:44 2b.

Nic ve zlém mladý muži. Pro motorkáře je to možná motorka, pro Jawaře je to bastl . Podobné úpravy se na panelkách dělaly před 30 ti lety, dnes se to lidi snaží spíš dostat do původního stavu, který by té 592 určitě slušel víc, ale je vaše, tak si s ní můžete dělat co chcete. Zajímalo by mne , jak se tváří na STK na ty 18" kola ?