BMW R 1200 GS (2014)

Vlastník motoMohykán
Vloženo 27.1.2018
Aktualizováno 7.2.2018

BMW r 1200 GS LC Multifunkční stroj, který mě baví. Má spoustu čudlíků a přepínátek. Nechá si líbit leckdy nepříznivý povrch našich silnic, nevadí mu lehký off a na delší cesty je přímo určen.

Motorka koupena od FIRMA:Motogart (Dubeč)

Ducati Multistrada 1200 Enduro: není všem dnům konec

První dojmy - První dojem byl příjemný. Široká řídítka vzpřímená pozice s dostatečnou ochranou proti větru. Ze začátku jsem měl dojem, že jde o náklaďák. Motor oproti Triumphu tiger 1050 dává o sobě vědět vibracemi hned po startu. Působí jako kus nábytku, a je to kus nábytku. Po rozjezdu váha ovšem mizí a dostavuje se pocit lehkosti. Vše je samozřejmě jen zdánlivé páč naopak při zastavení, nebo manipulaci na místě člověku připomene svoje kila.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, co cestuje

Doplňky na motorce - Plno krámů

Tento stroj jsem si vybral proto, že jsem obdivoval vlastnosti o kterých se často píše. Podvozek co se nepotápí a žehlí všelijaké nástrahy silnic druhých a třetích tříd. Různé pomahače proti držkopádu jsou pomocníkem. Co si budem nalhávat. Hodit hubu na mokru i s batůžkem, to není zrovna něco po čem člověk touží. Pohodlí je kapitola sama pro sebe. Stále měním režimy podle momentální situace. Ochrana před větrem je velmi dobrá. Motor má pěkný zátah, i v plné polní. Možnost přepínání režimů a to i za jízdy je taky příjemný fakt. Líbí se mi průjezd lehkým terénem, avšak jisté limity ( 173 cm) mi moc možností nenabízí. Quickshifter používám s nadšením, v závislosti na podmínkách a na tom co zrovna poslouchám. Tempomat využívám na delší cestě pro odpočinek ruky. Najeto máme spolu 20 t, km. Těším se na každou jízdu. Pro mě je to skvělá mašina. Někdo říká že GS nemá emoce. Možná, že nemá, ale mě velmi baví.

xdojcikk
xdojcikk napsal 04.02.18 v 11:22 10b.

nádherná

StB
StB napsal 03.02.18 v 20:53 10b.

Netradiční barevná kombinace - dost pěkná. Ať slouží.

spike-cz
spike-cz napsal 03.02.18 v 11:50 10b.

krásný GéeSo. S touhle barvou jsem jich moc nepotkal, ať slouží

ivulino
ivulino napsal 02.02.18 v 12:45

má emoce, Němci na ní dojeli až před Moskvu a to bylo opravdové enduro ježdění

ivulino
ivulino napsal 02.02.18 v 08:45 10b.

má emoce, Němci na ní dojeli až před Moskvu a to bylo opravdové enduro ježdění