KTM 990 Adventure / S (2008)

Vlastník MichalXTZ
Vloženo 10.1.2018
Aktualizováno 19.4.2022

Je fakt taková jak se o ní říká :))

KTM 1290 Super Adventure: Cena.

První dojmy - Lehká, neuvěřitelně ovladatelná, hrubej úžasnej motor, krásná, štíhlá a vysoká :))

Motorku bych doporučil pro - Verze S je vhodná spíš pro vyšší postavu.

Doplňky na motorce - kufry Givi Trekker Outback, vyhřívaný hefty, vejfuky akrapovič, offroadnavi.

Původně jsem byl rozhodnutej pro 1290 super adventure S, pak jsem se zamiloval do Téčka, ale nakonec přišla nabídka na tuhle 990 od kamaráda, kdysi nová kupovaná ve Vlašimi. Nelituju. Jednak stála ani ne půlku nové 1290, ale hlavně ten motor, ten je prostě úžasnej. Podvozek je na tom stejně, živě ještě pamatuju na Vstroma, kterej se tak nějak vlnil, tohle je úplně něco jinýho. Verze "S" má navíc zdvihy 250mm, takže rozmlácená středočeská okreska je pro tuhle motorku přímo ideální. Ale kudla se dá jet i na hezký zatáčkovitý silnici ;)) Brzdy Brembo jsou silný, předek brzdí krásně, zadek mi přijde spíš takovej on/off.
Benzínu žere podle pravý ruky, dá se jet za 6,5, ale i za devět, za víc se mi snad jet nepodařilo, oleje si vezme cca 3dcl na 1000km.
Výměna oleje je vopruz, servis je možná trochu náročnější než u japonce, převodovka je taky taková víc humpolácká, ale celkově za to ta motorka prostě stojí. Blbý je, že v dnešní době už mají všechny relativně dost najeto, takže shánět zachovalej a neodjetej kus bude těžší a těžší.

Wan-Chuan
Wan-Chuan napsal 24.01.18 v 19:14 10b.

Zdravíčko

přesně jak píše alexander. Kdo jí má ten ví-) Ten ti rozumí -))

Wan-Chuan
KRLESS!!!

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.01.18 v 09:11 10b.

alexander
alexander napsal 10.01.18 v 20:30 10b.

dobře ty kdo ji má,tak ví

Sete
Sete napsal 10.01.18 v 17:52 10b.