Yamaha X-max 125 (2010)

Vlastník Schimoon
Vloženo 20.12.2017
Aktualizováno 20.12.2017

Po pionierkach pred tridsiatimi rokmi prvý skúter na ktorý stačil preukaz B (A som si urobil až po jej predaji).

Motorka koupena od Súkromný dovozca - Dovezená z Francúzska, mierne oškrabaná, myslím že ďalšie dovozy budem brať len z iných krajín.

První dojmy - Do mesta super, mimo mesta mi vadili kamióny a autobusy, ktoré ma obiehali.

Motorku bych doporučil pro - Do mesta pre vyšších motorkárov, ktorýmí si nechcú robiť Ačko

Doplňky na motorce - Znížené plexi, inak nič.

Po zmene legislatívy keď schválili že B platí aj na skútry do 125 ccm som hneď začal študovať inzeráty, X-Max bol jasný víťaz. Zohnal som ho v čiernej farbe, vymenil som štítok za menší, nedoškriabaný, vymenil filtre a kvapaliny (po talianoch a francúzoch nutnosť) a vyrazil na cesty. Po meste značka ideál, po cestách to už bolo horšie lebo maximálku má okolo 95, tak ma predbiehali kamióny a autobusy, čo mi dosť vadilo a nebolo to ani bezpečné. Ale na pohodový výlet okolo komína dostačujúce. Po absolvovaní Ačka išla z domu..

hruso25
hruso25 napsal 20.12.17 v 21:58 10b.

Na začiatok veľmi dobrá voľba. No po čase isť maximálne 95-105 km/h už voľajako nestačí.