renocar_unor

Yamaha X-max 125 (2015)

Vlastník bRejk
Vloženo 23.1.2016
Aktualizováno 23.1.2016

Rychlý, pohodlný, prostorný skútr na každou příležitost.

První dojmy - První pocity: velký pohodlný stroj, který asi určitě pojede lépe než můj předchozí. Ovšem na to jsem si musel počkat 1000km. Jízda mi tenkrát přišla jako bych řídil spíš motorku (chování na silnici).

Motorku bych doporučil pro - Všem kdo chtějí skútr 125 ccm na dojíždění do práce, do města a na výlety do nejen blízkého okolí.

Doplňky na motorce - Deflektory nohou. Zatím v přípravě.

Je to velký (dle mého akorát) a těžký skútr (cca 170kg). Poznáte to akorát při manipulaci na místě. Jinak v jízdě je super ovladatelný. Není problém jet krokem a proplítat se kolonou, vážně. K tomu napomáhá i subtilní tělo. Pocit při jízdě mám takový, že jedu jakoby na motorce (srovnání s předchozím skútrem Apríla Mojito 125 Custom). Je to pohodlný skútru s velkým úložným prostorem. I přes svou váhu je hbitý a živý. Pro rozjezd akorát potřebuje vyšší otáčky, cca 4-5 tisíc než se začne hýbat. Test: x max 125 vs pcx 150 - Honda jde dopředu hned po otočením plynu, takže do 90km/hod je stále přede mnou circa do 10m max, ale neujíždí, pak jde Yamaha jednoznačně do vedení a dokáže se rozjet i na tachometrových 120 (z kopečku i 135), přičemž odchylka je cca 8km/hod. Udržet cestovní rychlost reálných 90-100 km/hod není problém.
Je to jeden z nejlepších 125ccm skútrů na trhu a právem. Nemám co vytknout. Nedokážu si představit, že by sériový 125ccm skútr mohl jet lépe (možná forza?) - ale stejně to bude zanedbatelné, jsou to pořád "dvácy". Podvozek a brzdy jsou super. Nemá cenu rozepisovat.
Ochrana jezdce je na dobré úrovni. Na nohy fouká víceméně jen z boku na stehna, na kolena minimálně. Díky miniaturním a spíše designovým deflektorům fouká na ruce dost, i když trochu ochrání. Výška plexi je taková, že mi (177cm) začíná foukat až na ramena a přilbu. Ovšem přilba je stále lépe chráněna než u Aprilky - ta byla obnažená. Mám přilbu s plexi jen pod nos a fouká úplně minimálně a hmyz nehrozí, že by ublížil. Mezi štítem a kapotou je průduch, aby nedocházelo k turbulencím. Když prší, tak se valí kapky vody přes přístrojovku na tělo. Už si ani nepamatuji, na kolik je to otravné. Dostal jsem nedávno deflektory na nohy. Montují se na boky stroje a odvádí vítr a déšť od nohou. Až přidělám na fest, posoudím. Prozatím budu sdílet fotky chráničů jen letmo nastavených.
A teď spotřeba. Ikdyž si myslím, že to není u skútru důležitý údaj, tak při rychlosti 90-100 tacho je to 2,5 l. Plný plyn dálnice 3,1-3,3 l. Vše dle PC. Protože jezdím 60-70% po dálnici, tak můžu říct, že každý kamión předjedete, kopec nekopec. A předjetí trvá opravdu chvíli = bezpečné. Poznatek: jízda ve dvou ze Šumperka do Bludova, čili do kopce, s celkovou zátěži do 170kg, byla rychlost dle tacho přes 80km/hod. Přesně už nevím.
Takže pokud člověk nemá problém dodržovat limity na okreskách, tak s tímto skútrem může v pohodě cestovat a určitě nebude brzdou provozu, ba naopak.
Co dodat, snad už jen to, aby bylo jaro. Čaute!

Pětiočko
Pětiočko napsal 12.10.18 v 16:56

Ahoj,
moc pěkná , zvažuji koupi..
Prosím Tě, můžeš napsat cenu a kde jsi koupil ty deflektory ?
Bude to dobrá ochrana proti větru a motorku hezky rozšiřují.
Dík
Jirka

x-max-125
x-max-125 napsal 06.08.16 v 09:41 10b.

Vlado-1500
Vlado-1500 napsal 26.01.16 v 12:43 10b.

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 26.01.16 v 10:13 10b.

Ahoj.
Vzhledově se jim tedy povedla, to se musí nechat. Na mě příliš malá kubatůra, protože jezdíme ve dvou, ale na cukačku by se moc líbil. Scootr je zábavný stroj, který mě ve všech směrech pozitivně překvapil. Tak ať slouží
Salut TM

MARTlN
MARTlN napsal 26.01.16 v 08:00 10b.

Jel jsem na xmaxu 250, pred par lety, kdyz si kamos koupil novyho a byl jsem hodne prekvapnej, jak je to pohodlny a mrstny. Skutr nepotrebuju, ale kdybych si ho kupoval, tak prave xmaxe. A ta 125 nova je vazne pekna.