PROFIL MOTORKY

Yamaha X-max 125 (2014)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník MiBi
Vloženo 17.5.2017
Aktualizováno 17.5.2017
Zobrazeno 390x
HODNOCENÍ PROFILU OD 1 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 7

Popis motorky


Velký pohodový skútr...125 cm2...nevím co sem chtějí majitelé webu psát ? Bohužel pokud tu není X znaků, nepustí to dál

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
Honda SH 125: Hondu jsem měl půjčenou na 14 dní, byla hezká, jezdila krásně, ale byla malá. Pod sedlo se nevešla ani jedna helma, V x-Maxu tam dám 2 helmy a ještě zámek a haraburdí, nebo 3 igelitky s nákupem.

První dojmy - Jezdí to parádně, málo to žere, ve městě se to dobře proplétá zácpou. Na dálnic to udělá kilodvacet, kufr pod sedlem je obrovský a nádrž taky. Z prvních dojů je to tak všechno.

Motorku bych doporučil pro - Spíš chlap, co má trochu síly, na ženu by to bylo asi těžké na proplétání mezi auty a v kolonách.

Recenze

Jezdím s Maxikem každý den do práce a zpět. Dělá to cca 60km každý den po Praze. Ušetří mi to denně hodinu stání ve frontách, což jsme absolvoval v autě a peníze za benzín. Neměnil bych.
Jinak motorka je velká (na to že je to 125), stabilní, i když jede přes stovku, tak naprosto v pohodě, velká kola zvládají i tramvajové koleje bez větších otřesů. Na tachometru jsem vytáhl nejvíc 122Km/h, ale podle GPS to bylo jen 115Km/h. Mám najeto prvních 900km, spotřeba lehce pod 3 litry (2,8-2,9) a to na tom jezdím jen ve městě a občas i ve dvou. V porovnání s Hondou SH 125 je to větší, těžší a to má svá pro a proti. SHčko bylo na křižovatce při rozjezdu rychlejší, ale kolem 60km/h už to vadlo. Maxík potřebuje rozjet tak na 40km/h a potom jede jako utrženej vagon tak do 90 a k těm 120 už je to volnější. Ale na křižovatce to stále nandá většině autům, pokud zrovna nestojí vedle třílitrová Audina v automatu. Honda nebyla tak pohodlná a ve dvou už to nebylo moc o zábavě.
Byl jsem se 2x projet pro radost v Kokořínském údolí a na projížďky ideální. Jak je to větší, má to pohodlné sedadlo a tak nějak to pěkně jede. Broukat si to 50 až 60 a čučet kolem. Díky solidnímu štítu ani moc nefouká, nohy jsou schované. Zkoušeli jsme i sprint na 2km s Hondou Majestic 125 a dopadlo to přesnou plichtou, rozdíl tak metr (měl jsme se víc schovat za štít, nebo zhubnout
Zatím nejdelší trasa byla 200km, ujeli jsme to v pohodě, ale přeci jen to chce sem tam zastavit a protáhnou se. Myslím že bych s tím dokázal jet i dál a nepřijel úplně out.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Sharanista
Sharanista napsal 20.05.17 v 09:11 7b.

gratuluji ke koupi, taky jsem o x-maxu uvažoval, ale na konec jsem koupil Hondu S-Wing... Jen by mě zajímalo, která to byla ta Honda Majestic 125 se kterou jsi závodil. Žádnou takovou Hondu neznám. Spíš bych to viděl na Yamahu Majesty... co ty na to???

Více komentářůTOPlist