Yamaha X-max 125 (2014)

Vlastník MiBi
Vloženo 17.5.2017
Aktualizováno 17.5.2017

Velký pohodový skútr...125 cm2...nevím co sem chtějí majitelé webu psát ? Bohužel pokud tu není X znaků, nepustí to dál

Honda SH 125: Hondu jsem měl půjčenou na 14 dní, byla hezká, jezdila krásně, ale byla malá. Pod sedlo se nevešla ani jedna helma, V x-Maxu tam dám 2 helmy a ještě zámek a haraburdí, nebo 3 igelitky s nákupem.

První dojmy - Jezdí to parádně, málo to žere, ve městě se to dobře proplétá zácpou. Na dálnic to udělá kilodvacet, kufr pod sedlem je obrovský a nádrž taky. Z prvních dojů je to tak všechno.

Motorku bych doporučil pro - Spíš chlap, co má trochu síly, na ženu by to bylo asi těžké na proplétání mezi auty a v kolonách.

Jezdím s Maxikem každý den do práce a zpět. Dělá to cca 60km každý den po Praze. Ušetří mi to denně hodinu stání ve frontách, což jsme absolvoval v autě a peníze za benzín. Neměnil bych.
Jinak motorka je velká (na to že je to 125), stabilní, i když jede přes stovku, tak naprosto v pohodě, velká kola zvládají i tramvajové koleje bez větších otřesů. Na tachometru jsem vytáhl nejvíc 122Km/h, ale podle GPS to bylo jen 115Km/h. Mám najeto prvních 900km, spotřeba lehce pod 3 litry (2,8-2,9) a to na tom jezdím jen ve městě a občas i ve dvou. V porovnání s Hondou SH 125 je to větší, těžší a to má svá pro a proti. SHčko bylo na křižovatce při rozjezdu rychlejší, ale kolem 60km/h už to vadlo. Maxík potřebuje rozjet tak na 40km/h a potom jede jako utrženej vagon tak do 90 a k těm 120 už je to volnější. Ale na křižovatce to stále nandá většině autům, pokud zrovna nestojí vedle třílitrová Audina v automatu. Honda nebyla tak pohodlná a ve dvou už to nebylo moc o zábavě.
Byl jsem se 2x projet pro radost v Kokořínském údolí a na projížďky ideální. Jak je to větší, má to pohodlné sedadlo a tak nějak to pěkně jede. Broukat si to 50 až 60 a čučet kolem. Díky solidnímu štítu ani moc nefouká, nohy jsou schované. Zkoušeli jsme i sprint na 2km s Hondou Majestic 125 a dopadlo to přesnou plichtou, rozdíl tak metr (měl jsme se víc schovat za štít, nebo zhubnout
Zatím nejdelší trasa byla 200km, ujeli jsme to v pohodě, ale přeci jen to chce sem tam zastavit a protáhnou se. Myslím že bych s tím dokázal jet i dál a nepřijel úplně out.

Sharanista
Sharanista napsal 20.05.17 v 09:11 7b.

gratuluji ke koupi, taky jsem o x-maxu uvažoval, ale na konec jsem koupil Hondu S-Wing... Jen by mě zajímalo, která to byla ta Honda Majestic 125 se kterou jsi závodil. Žádnou takovou Hondu neznám. Spíš bych to viděl na Yamahu Majesty... co ty na to???