BMW F 650 (1993)

Vlastník diegodelavega
Vloženo 7.12.2017
Aktualizováno 19.5.2018

Bavoráček na delší cesty, ještě sem s nim moc nenajezdil, avšak k tomu se dostanem hned z jara, už stříhám metr.

Honda XL 650V Transalp: Dostupnější díly, kilometry, cena, spotřeba

První dojmy - Pohodlná, větší než moje předchozí..červená barva je asi jediný nedostatek pro mě, ale s tím se poperu

Motorku bych doporučil pro - Držitele A2, cestovatele

Doplňky na motorce - Kufr, boční kufry

Teprve jsem si jí přivezl z Franfurktu.. plánuju natom najet první sezonu alespoň 20 tis, tak uvidíme. Zatím jsem zjistil, že je baterie těsně před smrtí a přední guma taky..To se samozřejmě dalo čekat. Za ty prachy.. Dovezl jsem ji od jednoho frice z vesnice Linsengericht. Překvapilo ně, jak byla silně znečištěná - řetěz, rozeta, apod.. Na tom nechám ruce, ještě že mě to baví.

Leden 2018

Na motorku koupené nove pneu michelin anakee 3, vybráno podle recenzí a stylu jízdy.

Mimo to těsně po vánocích jsem od chlápka z Brna koupil boční kufry i s držáky. Byla to taková výhra ve sportce, protože nové by mě vyšlo dráž i držáky.

Jediný co opravdu nemůžu sehnat je centrální stojánek.

Minulý majitel mi.k tomu dal stojánek, který byl zřejmě na uplně jiný model.

Únor 2018
Motorku rozebírám skoro na šroubek a čistim jednotlivé silně znečistěné díly. Zkoušim všechno od nafty, toulenu, líhu... avšak nejúčinější je asi ředidlo. Měnim chladící a brzdovou kapalinu a taky se chystám na olej. Objedbávám vzduchovej a olejovej filtr, zatímco nové pneu už mam v garáži připravené k přezutí. Pokud chce někdo nesjeté tourance, tak stačí když položí flašu a jsou jeho. Pořídil jsem Michelin Anakee 3 obě cca 5 tis,-, zcela nová série pneu. Byli pořizeny na základě doporučení a recenzí, tak uvidíme co to udělá až vyjedu na tu Evropskou Route 66 :).

Jsme v polovibě února a já s pomocí Miguela, který vlastně stejný model Italské krásky měnim všechny kapaliny a dál poznávám.

Po sundání nádrže, což je téměř nezbytné pro doplnění frízy nebo zčeknutí svíček zjišťuju jak moc je moje holka znečistěná. Hádám že Herr Rize jí dával jen do servisu a nic s ní doma nedělal. Já se chytám každou zimu dělat generálku a to v servisu i doma. Prostě se učit co nejvíc si udělat sám. Letos v tom jsem zatim asi jen za 10 tis. A má slečna v letech mi za to bude věrná a spolehlivá.

Jaro za dveřma a já už plánuji první cestu, která závisí na počasí. V plánu jsou velikonoce Některá ze zemí Slovensko, Rakousko, Holandsko nebo avšak i Polsko.
Pokud bude počasí kurva, tak holt jen kolem komína nebo do Pekelek, popřípadě proběhne další příprava na sezonu.

Vkládám fotky zaneřáděné motorky, na kterou dlouho nikdo nesáhl. Krůček po krůčku s toho dělám novou motorku, na jaře bude moc jít nejen na sraz ale i na výstavu.

Nový poznatek je, že jsem jeden z mála nebo jedinej v ČR, co má model z roku 93, to vyjížděli z linky první kusy. Od Itala a dva Němce to přišlo až ke mě. Je o 3 roky mladší než já, tak si skvěle rozumíme a výškově i váhově ladíme.

Květen/2018
Nalítáno zatím jen 1000 km už se mě snažila i nechat, když jsem nechtěně vjel do terénu na Česko-Polských hranicích. Tam jsem ji trochu potrápil a vyzkoušel universalitu motorky. Poté, co byl terén horší a horší mi nezbývalo než to otočit zpět do Čech. Náhle jsem se sklouzl, mašina se zařazenou jedničkou mi vypadla z ruky a samozřejmě chcípla. Poté horko těžko šla nastartovat.
Po pár neúspěšných startů jsem se rozhodl jí do toho kopce vytlačit. Světe div se, když jsem ji dostal až nahoru tak mi tam chytla. Jako fintu jsem použil startér+plyn. Druhý den jsem holku vzal do myčky aby tolik nenaříkala a doma jsem ji ručně dočistil.
Plánujeme spolu cestu do Holandska, držte nám oběma palce.

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 02.03.18 v 14:02

Zdravím tě a přeji hodně šťastných kilometrů na tvém Bawci
Ať jezdí bez poruch

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 02.03.18 v 14:01 10b.

Zdravím tě a přeji hodně šťastných kilometrů na tvém Bawci
Ať jezdí bez poruch

miguel323
miguel323 napsal 10.02.18 v 10:55 10b.

Ať slouží k radosti...Díly jsou za pár šupů a doma si na ní uděláš uplně všechno..
Olej dělej po 6000 km a ne po desíti jak píše manuál.Řetěz nechávej volnější.Ono to pak při řazení míň "mlátí"

Pavel1971
Pavel1971 napsal 26.12.17 v 22:55 10b.

Tak hodně pohodovejch kilometrů.
Všechno se dá vyčistit,bude jako nová a rychle si na ní zvykneš

Béďa17
Béďa17 napsal 10.12.17 v 08:20

Přeji ať dlouho a dobře slouží.