Ducati Multistrada 1000 (2006)

Vlastník thosta
Vloženo 20.10.2017
Aktualizováno 10.10.2021

Zábavná červená divnokráska. Vypadá to, že se budeme mít rádi.

První dojmy - Ty jo, vono to nejede! Dyť je to litr, ne? A nebo že bych dělal něco špatně? Jo aha, vono to potřebuje votáčky, dyť je to desmo. No tak jí je dáme a uvidíme. Tak pardon, beru zpět, u motorky je vše v pořádku. Chyba byla mezi řidítky a sedlem :-).

Motorku bych doporučil pro - Někomu, kdo chce trochu toho pohodlí, ale nechce se vzdát zábavy a sportovního svezení

Doplňky na motorce - Boční origo kufry, zadní nosič a pseudooffroadový kufr, obé od Givi.

Po Raptoru jsem chtěl něco pohodlnějšího, nechtěl jsem se ale vzdát sportovního svezení. Tak jsme společně s kamarádem dumali a vyšla nám z toho zakrátko Multistrada.

Jeli jsme se na jednu zajímavou podívat a ... Dojmy z prvních vteřin jízdy viz výše. No a pak už jenom rohlík do helmy a tradááá.

S majitelem, mimochodem fajn chlápkem, jsme se domluvili, že se mu za pár dní ozvu. Přece jenom jsem musel doma nechat projít koupi schvalovacím procesem. Ale ani jsem nemusel moc tlačit na pilu. Manželce se taky docela zamlouvala, vypadá to po odstávce kvůli dětem na návrat do sedla spolujezdce. Jednalo se o motku od prvního majitele z Čech, málo najeto, a navíc s origo bočními kufry a zadní Givinou. No neberte to! Takže už druhý den volám majiteli a domlouváme vyzvednutí.

Za pár dní tedy vyrážíme. Co na tom, že několik dní před tím strávím v posteli na antibiotikách. Dopoledne se ještě potím, odpoledne se těžce vypotácím z postele, ale jednou jsme se na odvozu dohodli, tak prostě jedem. Cestu autem nějak přetrpím, pak rychlé vyřízení formalit, a může se nasedat. Rychle se převléknu, nasedám na motorku, startuju. A co se nestalo. Od prvního metru zapomínám, že jsem chabrus, Multina mě vyléčila . První tankování a hurá na dálnici směr domov. Kamarád mi v levém pruhu za tmy klestí cestu a já testuji, jaké otáčky má Ducna nejradši. Potvrzuje se, že dole to nebude . Ač obecně dálnice na motorce bytostně nesnáším, dnes jsem v sedmém nebi. Vezu si přece nového miláčka domů...

A hele, von ten začátek října vypadá nadějně. V sobotu sedáme s kámošem na naše červené krásky. On na Monstera, já na Multistradu a dávám první kilometry po okreskách. Pocitově jedu na pohodu, ale realita je jiná. Jedeme docela palbu, ale Multina to dává s naprostým klidem. Hm, tak na téhle motorce tedy rozhodně oproti Raptoru nezpomalím, říkám si v duchu . A musím říct, že v tomhle je Multina mistr. Dá vám pocit bezpečí a současně vás rozhodně nebude nudit. V porovnání s Raptorem je zadek poddajnější, předem je měkčí jen o něco málo. Sedlo je o hodně někde jinde, váha mnohem méně na rukou. Tady už to cestování opravdu půjde. Na téhle motorce už se dá konečně jezdit na českých silnicích, i když na takový ten typický český tankodrom jsou určitě vhodnější motorky. Ale zprostředkují člověku takovou čirou radost ze sportovního funsvezení? Jsem přesvědčen, že ne, tady ty ostatní citelně ztrácejí. Samozřejmě je to ale můj subjektivní názor, je to otázka preferencí.

No a to je tak po prvních několika stech kilometrech vše. Teď už se jen přenést v čase o několik měsíců napřed, aby mohly přibýt kilometry další. Ach jo, proč je ta zimní sezona tak dlouha..

Po čtyřech krásných sezonách jsem se zakoukal do její mladší sestřičky 950 a bylo zle . Děkuji ti, nezapomenu na tebe. Věřím, žes v dobrých rukou motorkářského srdcaře .

Petr45
Petr45 napsal 10.10.21 v 18:09 10b.

S tou 950 jsi neudělal chybu.

gato1962
gato1962 napsal 28.05.19 v 20:11 10b.

thosta
thosta napsal 28.10.17 v 08:32

Kluci diky, mate vsichni krasny stroje

ducatistax
ducatistax napsal 25.10.17 v 20:33 10b.

pěkný zachovalý kus, u žij si to naplno!

spike-cz
spike-cz napsal 25.10.17 v 15:43 10b.

forza italia