Honda CB 600F Hornet (2008)

Vlastník Fiilaaa
Vloženo 4.10.2017
Aktualizováno 24.3.2018

Je to moje lehká a hravá micina. S každým najetým kilometrem ji mám raději.

Yamaha FZ6 N: Favorit do poslední chvíle, avšak se objevil velice výhodný kup Horneta
Suzuki GSR 600: Výhodnější nabídka. Vzhled GSR se mi zrovna nelíbí. Co jsem slyšel, je celkem těžké. Chtěl jsem nějakou ovladatelnou hračku.

První dojmy - Na první pohled jsem si všiml velice široké pneumatiky vzadu, stylového designu zadku a moderního výfuku. První dojmy byly velice dobré. Jízda je velice pohodlná, zároveň však člověk může zalehnout a trhat rychlostní rekordy. Hornet je krásně ovladatelný, provozní hmotnost je 198 kg, což je jen o trochu více, oproti mé ex Suzuki GS500E. Dále.. pro ostatní běžná věc, ale pro mě je ukazatel paliva vážně něco skvělého, jelikož GSo nic takového nemělo.

Motorku bych doporučil pro - Pro milovníky lehkých a hravých naked bikeů.

Doplňky na motorce - O něco širší zlaté řídítka, plexi štítek

Chtěl jsem naháče a Horneta jsem si vybral, jelikož to byla a vždycky bude ikona naháčů. Poprvé když jsem tento rok Horneta viděl, zadek se mi zrovna nelíbil, dokonce i když jsem se jel na Horneta mrknout, ale když jsem ho uviděl naživo, bylo to úplně něco jiného! Do toho zadku s LEDkovým světlem jsem se naprosto zamiloval. Dále mě také příjemně překvapil poměrně pěkný zvuk výfuku z výroby, sice není nijak moc hlasitý, ale zvuk má krásný. Při tankování jsem byl zaskočen, když mi kolem 10l začala cvakat pistole, za cca 350,- plná nádrž. Spotřebu jsem nepočítal a ani nebudu, nehledal jsem motorku pro ekonomický provoz. Zlaté vidle jsou nádherné, od bývalého majitele mám také zlaté řídítka, to se mi opravdu velice líbí. Celkový design motorky bych ohodnotil jako velice nadčasový, absolutně bych neřekl, že jde o 08, mnoho známých si myslelo, že jsem si koupil funglovku.

Při zastavení po první projížďce jsem se zděsil 105°C, byl jsem zvyklý na auto kde je 80-90 a nebo na mé GSko vzduchem chlazené, hned jsem na internetu hledal, jestli je to v pořádku. Prý je... :D

Jízda je perfektní a velice mě baví, jelikož Hornet je vážně hravá micina. Výkon mi zatím připadá úžasný, byl jsem zvyklý na 35 kw, takže si teď se 75 kw připadám jak na raketě. Posez mi přijde dobrý, uvidím jak příští sezónu zvládnu delší tripy.

Tenhle popis píšu po ujetých prvních 500 km na podzim, tudíž se s mickou ještě seznamujeme. Zatím jsem z ní hotový, uvidím, jestli mě neomrzí, ale myslím, že si ji nějakou dobu nechám. :)

Brzous
Brzous napsal 24.03.18 v 21:00 10b.

je proste krasnej to bez pochyb

bobos69
bobos69 napsal 08.10.17 v 13:55 10b.

Dobrej výběr !!

Fiilaaa
Fiilaaa napsal 07.10.17 v 23:19

Díky kluci

CZ_Nefer
CZ_Nefer napsal 07.10.17 v 09:05 10b.

cebeer
cebeer napsal 07.10.17 v 06:44 10b.

Poctivý, kvalitní a spolehlivý naháč. . Tak už jen hodně štěstí na cestách.