Babetta 210 (1983)

Vlastník Mr_Samuel
Vloženo 2.10.2017
Aktualizováno 9.6.2018

Nie je to ešte ani mesiac čo som predal moju prvú Babettku a už mi v garáži stojí ďalšia- konečne aj s papiermi, tak ako sa patrí.

První dojmy - Od kedy som predal 207-čku tak neprešiel deň aby som nepozeral v inzercii Babetty- a oplatilo sa! V sobotu (30.9.) v inzercii pribudol inzerát v ktorom pani z vedľajšieho mesta predávala Babettu, tak som zavolal a išiel sa na ňu pozrieť. Hneď bolo jasné že ju zoberiem.

Inzerát som našiel ráno a celý deň som nad ním premýšľal, aj sa mi zdalo divné že Babetta ešte nie je predaná, veď už na prvý pohľad bolo vidieť že sa jedná o jednu z prvých Babiet, a bola za fakt super cenu, celý deň som nad ňou uvažoval až mi to nedalo a musel som na ňu zavolať, a tam sa ukázal problém. Číslo ktoré bolo v inzeráte nefungovalo. Skúsil som napísať na mail a asi za hodinu som dostal odpoveď, konečne s číslom ktoré funguje. Pani mi dala k telefónu svojho otca, zistil som že k Babette je aj pôvodný TP, no je nepojazdná a on sa tomu nerozumie, dohodli sme sa na čase obhliadky. Trochu som ju tam poobzeral a už sme ju nakladali do auta.
A teraz už niečo k Babette
Jedná sa o Babettu 210.000 1983 s výrobným číslom 1063 (niekde som čítal že sa začali číslovať od čísla 1000, takže by sa malo jednať o 63 vyrobený kus- opravte a ak sa mýlim)
Pôvodne bola zelenej farby.
Bola kupovaná v Mototechne v Komárne. Potom bola predaná do Hlohovca, od otca viem, že ju mal policajt ktorý ju potom predal pánovi od ktorého som ju kúpil ja.
Keď som doma dal dole karburátor tak som zostal prekvapený, taký špinavý karburátor som ešte asi nevidel. Vyčistil som ho a Babetta šľape ako nová. Teraz sa ju snažím dať do originálneho stavu, študujem a zisťujem čo na ňu patrí a čo naopak nie, a potom sa pustím do jej renovácie.
EDIT 9.6.2018
Po dlhom váhaní čo ďalej s Babettou 210 som sa rozhodol ju predať, kupoval som ju síce s tým že si ju zrenovujem a budem na nej jazdiť ale neočarila ma tak ako 207, ani vzhľadom ani jazdnými vlastnosťami. Preto som ju dal na Bazoš a dnes som ju predal, zhodou okolností ju prišli kúpiť ľudia z obce z ktorej pochádzam. Dúfam že im bude Babetta dobre slúžiť..