Honda XL 125V Varadero (2001)

Vlastník jatub
Vloženo 12.9.2017
Aktualizováno 14.6.2018

Varadero, už celkem větší pohodlná motorka, která se hodí jak na každodení jízdu, tak na víkendové kochačky.

První dojmy - První dojem udělala výborný. Na to že je to 16 let stará motorka, dovezená z DE a po dvou majitelích v ČR, tak super. Popravdě nejvíc mě k ní táhly ty dva válce a to že vypadá už jako dospělá motorka.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající motorkáře větší postavy

Doplňky na motorce - Jen kufr, ale uvažuji i o jiných zrcátkách a možná přijdou i blástry.

Když jsem začal dělat v 16 autoškolu, přemýšlel jsem co si koupím. Měl jsem podmínku aby to nebylo daleko, protože jsem moc neuměl jezdit, kvůli přepisu... Tudíž jsem se rozhodoval mezi yamahou ybr a Dandym 125 Dakar. Obvolal jsem oba majitele, z nichž jeden si prodej rozmyslel a druhý už motorku prodal a mě tedy nezbylo nic jiného než nadále čekat. Netrvalo však dlouho a na internetu se oběvil inzerát na Hondu cbr 125, kterou jsem si i později koupil. Měl jsem jí rok, najel jsem s ní přes 6 000km a všem bych jí na začátek doporučil.
Jediné co mi na ní vadilo byla velikost. Byla prostě malá. Už delší dobu jsem sledoval různé bazary a jednou jsem tam uviděl i vínové zachovalé Varadero a řekl si, že ho musim mít.
Napsal jsem tedy inzerát na cbr a hnedle druhý den si ji pán odvezl a já zůstal bez motorky nutno podotknout celý nešťastný. Proto jsem tedy zavolal a domluvil se na prohlídce toho vyhlídnutého Varadera. Byly to jedny z nejdelších dnů v mém životě :D.
No nicméně jsem se dočkal a konečně projel na mém budoucím Varanovi. Motorka mě nezklamala, takže jsme sepsali smlouvu a vydali se na první projížďku - cestu domů (90km).
Od koupě jsem najel zatím asi 1200km, zatím bez jakéhokoliv problému. Pouze jsem vyměnil destičky, brzdovou kapalinu a namazal řetěz.
Nejsilnější stránka motorky je jednoznačně motor, naopak trošku vlažnější se mi zdají brzdy, (ale to bude asi tím že je Varadero oproti CBR težší, avšak mám zato že kotouče mají obdobné).
Se spotřebou jsem se dostal lehce nad 4 litry, což si myslím že na dvouválec je velmi dobré.

_Wally_
_Wally_ napsal 15.09.17 v 11:30 9b.

Ještě jsem sice neviděl týpka, který by si koupil mezi 16 a 18 dvě stopětadvácy ale proti gustu žádný dišputát Ty blástry budou pěkné a vhodné ! Přeji spousty šťastných km

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 13.09.17 v 08:27 10b.