Honda XL 125V Varadero (2002)

Vlastník Luky18
Vloženo 9.4.2010
Aktualizováno 18.7.2012

prodáno!!
Varadero je ideální společník na dlouhé cesty a poznávání nových míst,který vám nenaznačí bolestí těla kolik jste toho už ujeli :)

Jmenuji se Drobek a vlastnil mne jeden mladík z obce Svatá u Králova Dvora.Poslední úterý v měsící březen jsem včak páníčka omrzel a dal mě na Sbazar.Po pár hodinách co na mě pár lidí čučelo a prohlíželi si mě však odpověděl na pánův inzerát jeden takový šašek,který bydlel prý kousek od Slaného,hned jsem si pomyslel "panebože to je štreka,uff".Krásné počasí učinilo své,a ve čtvrtek 1.4 a ten neznámý kluk se měl na mne přijet kouknout kolem desáté hodiny.Bylo kolem třičtvrtě na jedenáct ,a já si říkal,že ten už asi nepřijede,když v tu chvíli slyším cinkat zvonek.Ááá,ten kluk už asi dorazil.Po chvíli co jsem slyšel svého pána jak mačká tlačítko od vrat u garáže jsem spatřil sluníčko a hned po chvilce toho nešikovného kluka.Chvíli si něco o mě s mým pánem mumlali a ani nevím co.

Když oba dohovořili,přišlo na kontrolu moje tělo,klukovi jem se nějak líbil a okukoval mě ze všech stran.Čubrněl na předek,na zadek a dokonce i na ,můj spodek.Zhruba po půl hodinové prohlídce ten klučina odvětil,že po technické stránce se mu prý moc líbím a že by chtěl taky,abych se ke slovu dostavil i já.Tak mě páníček nastartoval a já si v těch krásných paprscích pobroukával svou sametovou písničku čtyřtakta.Dvě hodiny uplynuli jako voda a ani jsem se nestačil rozkoukata už jsem jen smutně koukal jak můj pán nese kupní smlouvu.Zhruba ve čtvrt na dvě přišla ta osudová slza a já se musel s pánem na dobro rozloučit.Pán dostal peníze a ten nezbedný kluk klíčky ode mne.Ale mě se to nelíbilo a po pár metrech jsem začal hrubě protestovat,schválně jsem tomu uličníkovi vycucnul všechem benzín co mi tam bývalý pán ještě nechal.Tak,pomyslel jsem si,ted mám nad tím klukem vyhráno.Jenže mi nedošlo,že moje bříško má ještě malinkou rezervu,tak mi nezbývalo než popotáhnout slzu a pokračovat v jízdě.

Míjeli jsme Beroun a nový páníček řekl ,že mi dá napapat.Dostal jsem ke svačince rovných 15litrů naturalu a mohli jsme opět pokračovat.Pán si sice na benzině myslel ,že si to u mě polepšil,ale mýlil se.Nějakých pár kylometrů mu dělal problém můj neutrál,ale po chvilce si zvykl,zmetek!!Když jsme byli nějaký ten kus za Berounem,následoval nájezd na dálnici,chtěli jsme si zkrátit cestu a pán mě chtěl otestovat jak mu budou sedět má záda.No nedovedete si to představit,ale ta velká koule na mém hrbu ze mě vynutila 115km v hodině.Čas vzal za své a já míjel ceduli s názvem Slaný!Nějak mi to nesedělo a byl jsem netrpělivý.Zhruba 15 km za Slaným byla odbočka,zatáčka,rovinka,zatáčka a já si najednou jel po docela pěkném kopečku a vyděl jsem svůj nový bejvák.No otevřela se vrátka a mě spadla štěstím kapotáž,garáž s velkým místem a jen pro mě.To byla bašta,i když dvě plechovky,z toho jedna od Značky Škoda,se mi moc nelíbili.
Pán se semnou ještě jednou pokochal a bylo vidět ,že moje srdíčko to jeho uplně dostalo,abych se přiznal já byl také spokojen s novým pánem.
Páníček zavřel vrátka a ted každou volnou chvíli za mnou chodí a jezdímě spolu po okolí a kocháme se přírodou :).

Páníčkovi jsem se prý hodně vyplatil,když jsem měl najeto 9500km :).Sice ho prý mrzí,že nejsem celý modrý jako původně,ale alespon jsem prý o to víc zajímavější :P

Tak sluníčko mi štastně praží na kapotáž a z toho šaška co tenkrát pro mě přijel do Svaté se stává páníček,co fakt o mě pečuje a nedá na mě dopustit.Jsem prý jeho mazlík :),Sice je to trochu nešika,protože jsme spolu absolvovali už dva menší lehance,ale ten klučina má fakt srdce.Pokaždé když jsem padal,tak ležel podemnou a snažil se mi svým tělem změkčit dopady abych měl co nejměnší dopady na zdraví :).U něj to zatím odnesli jen gatě a u mě zatím je samolepka motorex a trochu blinkr,ale to zase není tak akutní :).Se svým pánem jsem rád.Ale poznávám s ním vše možné a i nemožné.Pořád zjištuji kolik toho dovedu.Zatím jsem absolvoval nejdelší denní cestu která měla 360 km a to můj hrb byl fakt ohlej,protože vézt to uličníka,potom stan pro 8 lidí a spacák pro toho človíčka,ke všemu si jako ráčil mi ještě nabugrovat můj kufřík jeho hadry a blbůstkami..

Bzy s roštákem budu mít jubielních 4000km ,takže jako těším se jak já tak i pán,navíc ten kluk ušatej mi slíbil jako poděkování za mou poslušnost dárek v podobě reflexních proužků na mé nožky,tak se těším ještě víc :)..Mno doufám,že kluk nebude hamoun a dá mi taky k svátečnímu dni plné bříško naturalu,budu doufat že ano :).

1.12.2010:Tak a máme tu zimu v plné polní,drobek je již několikátý týden v "depu" u mého kamaráda,kde na Drobkovi postupně dělám :).Údržba se začala dělat v krásně celkově najetých 15 523km :).Tudíž od dubna co Drobka vlastním mám za sebe najeto poctivých 6 073km,což myslím že do konce listopadu to je úctyhodné :).Varánek podstupuje řadu změn,v první řadě se může pyšnit mnou slíbenými reflexními proužky,kotouči v modré barvě,výfukem v černé komínkové,a mnoho dalšími věcmí :).Myslím,že se máme všichni na co těšit a do nové sezony chce nastoupit řádně vyšperkovaní a v plné parádě.Těšit bude určitě i decentně upravený zvouček Drobka.
Nyní se ještě čeká na nový vzduchový filtr (kdyby někdo věděl kde koupit a za dobrou cenu,tak se prosím ozvěte),potom půjde na řadu výměna oleje+nový olejový filtr.Myslím.že jak já tak i Drobek budeme mít oba pěkný pocit.
S tím to se s Vámi přátelé loučím a přeji brzký návrat na silnice a ve zdraví a pohodě se s Vámi budu rád potkávat i v následující sezoně :)

Přeji krásné prožití zimní a Vánoční pohody a ať se Vám daří úpravy na Vašich mazlicích :)

26.1.2011 : Drobek úspěšně v kupě,úpravy byli zdárné,nakonec byli koupeny i vysněné bástry.Byl i poupraven výfuk,nyní se line decentněji hlubší zvuk :). Zde je video pro ukázku :

Mno a to je pro tentokrát vše mé milé dvoukolové sestřičky a bráškové.Tak koukejte dobře sloužit svým rytířům v kožené zbroji jako já tomu svému,a budu se těšit až potkám někoho z vás při objevování nových míst..

22.10.2011
Letos jsem dokumentaci letošního roku trochu zanedbal,tak je na čase to napravit.Letošním rokem mi tachometr překročil limit 20 000 najetých kilometrů.Většinou bez sebevětších problémů,stihly mě letos pouze dva problémy.První bylo stáří baterky,která se rychle ozvala a tvrdě protestovala a bylo jí zcela fuk že jsem takřka 50 km od domova,tudíž jsem se obtížemi domů dopotácel ( chvílema jen na jeden válec),potec koupena nová baterie a problém odstraněn.
Tento rok mi přinesl i lehce smutku do očí,jelikož jsme s Drobkem měli první větší pád,kdy jsem nechtěně najel na olejovou skvrnu na silnici a ejhle,najednou jsem šel do smyku a následně oba dva k zemi,snažil jsem se vše zachránit ale marně -závady: ohlá nožní páka brzy,ulomený bástr,lehce odřené plasty a díky hrazdě bohudík jen lehce naohlá řídítka.Vše opraveno a mohlo se cestovat vesele dál.Letos díky menší časové volnosti jsme s Drobkem toho moc nenajezdili,jen co je pravda,ale i tak nám nic nebránilo pěkným a zajímavým zážitkům.Podnikly jsme letos tři motosrazy a myslím že velmi povedené.
Nyní je Drobek usídlen v garáži a čeká opět nové papání v podobě nového oleje,a jelikož se mi osvědčila stejná značka jako v loni budu v ní pokračovat a i opět nevynecháme aditiva od Protecu,přeci své drahé polovičce nebudu odebírat to nejlepší :).Jen bůchví jestli mi letošní zimu zase nerupne v hlavičce a pouhá údržba se opět nepromění v rozebrání motocyklu a zase nových vychytávek :)

18.02.2012
Dostalo se na čas loučení,PRODEJ,pro Drobka si přijeli z Tábora a bali z něj velice nadšení.
A mé reference ?Měl jsem tu čest za dvě sezony najet s Drobkem necelých 12 tis,km,byly to úžasné km,chvíle,zážitky.Byl to dobrý učitel a určitě nemohu říct,že bych nějk litoval toho,že jsem Varana sedlal.Dal mi mnoho zkušeností,hodně dobrých,několik i těch špatných,ale jsem za ně rád.Úprav sice po dobu mého užívání Drobka nebylo,ale jsem rád že jsem ho dostal k obrazu svému.Lituju jen jedné věci,že toho času na projíždky nebylo moc, s Varaderem totiž to kochání a cestovní hrátky rychle ubýhají :)

Tak Ahoj a ať to frčí :P,a doufám ,že se na silnici budeme potkávat jen v dobrém :)

MARTINKA2002
MARTINKA2002 napsal 01.04.20 v 14:04 10b.

Vojtidů
Vojtidů napsal 29.02.16 v 21:56 10b.

Moc krásnej příběh

Luky18
Luky18 napsal 29.10.11 v 00:15

Já jsem nenápadný mraveneček frčící na své koloběžce .Tak třeba příští rok za slunného dne .Jinak díky

Lady_Letty
Lady_Letty napsal 27.10.11 v 20:45

A že já tebe nikde neviděla Šťastné cesty

Donardson
Donardson napsal 24.02.11 v 12:41