Yamaha YZF-R6 (2008)

Vlastník tomica46
Vloženo 7.9.2017
Aktualizováno 20.4.2018

Yamaha R6 - hodně diskutované motorka, nezbylo mi nic jiného, než ji vyzkoušet na vlastní kůži

První dojmy - Po pravdě jsem měl poprvé z motorky velký respekt. Museli jsme si k sobě najít cestu, ale věděli jsme, že k sobě patříme.

Všichni tvrdí, že šestistovka je přechodní stanicí na litry. Já si to nemyslím a naopak výkonu ubírám. Mám rád zvuk vytočeného motoru a to bych s litrem asi nikdy neměl. (nejsem střelec jako Pepa Sršeň :D). R6 je podle mě dostatečně silná na silnici a pro jezdce jakým jsem já je potenciál motorky dostatečný (až moc).

Jezdíme spolu už dva roky a kromě těsnění spojkového koše jsem neměl nijak velké náklady na servis. Motorka mě zatím nezklamala a jsem ji za to vděčný.

Celkově je motorka menší a i sedadlo je celkem nízko, což výborně vyhovuje menším jezdcům jako jsem já (178 cm).

Brzdám nemám co vytknout. Když potřebuji opravdu krizově zabrzdit, tak mě brzdy dostanou i na přední kolo, ale hlavní je, že zabrzdí.

R6 je relativně lehká a snadno ovladatelná. Troufnu si ji doporučit i méně zkušeným jezdcům.

Co se delšího cestování týká, tak v tom vidím mínus. Do 100 km se to dá, ale už i tak hledáte místo, kde odložit svou ruku. A to nemluvím o spolujezdci. Sedí jak vosa na bonbónu a ani se nemá pořádně kde držet. Ale kdo si kupuje super-sport, tak s tímto musí počítat.

Co bych doporučil, tak je tlumič řízení. Tím spíš pokud jezdíte na českých silnicích. Já ho sice nemám, ale jel jsem na stejné motorce s ním a je to opravdu rozdíl. Na našich po látaných cestách je motorka mírně neklidná a v zatáčce z toho nemám 100% dobrý pocit. Avšak když jedete po nové cestě, tak Vám R6 ukáže co v ní je a pocit z jízdy je 150% kladný a bezpečný.

Závěrem bych yamahu určitě pochválil a doporučil. Je to motorka, ze které mám zatím nejlepší pocit a která mě opravdu baví a sedí mi.

sedlon
sedlon napsal 13.08.18 v 16:42 10b.

pěkná

Ondra91
Ondra91 napsal 10.09.17 v 15:35 10b.

Taky by se mi líbila...