Honda CB 650F (2014)

Vlastník Puolek
Vloženo 1.7.2017
Aktualizováno 1.7.2018

Lehká, čitelná, hravá, krásná. - moje první moto - ideální pro začátečníky.

Kawasaki ER 6N: Konkrétně jsem měl vyhlídlou černou 2016 ještě v záruce s 3 tis. km nájezdem. Krásná motorka, svižná, ale na mých 190 cm taková drobnější.
Yamaha MT-07: Tu jsem projížděl 2015 model, černá, mechanicky zavřená na 35 kw. No na moji výšku naprosto nevhodná na nějaké delší trasy. Sedlo pro spolujezdce je naprosto nepoužitelné. Jinak krásná drsná moto.

První dojmy - CB 650 F vůbec nebyla v mém hledáčku. Převážně vzhledem k pořizovací ceně ojetiny s mnou požadovaným maximálním nájezdem km a rokem výroby. Navíc moc se jich v čr tou dobou neprodávalo, narozdíl od MT07. Proto jsem se o ní více nezajímal. Mezitím jsem navštívil Kawu er6n a Yamu mt07 a stále sledoval inzerce s filtrem: rok výroby od 2014, km max 10 tis, cena do 140 tis. Hned jak se vyklubal inzerát z Šumperka od soukromé osoby na hondu, zvedl jsem telefon a domluvil si návštěvu. Motorka byla inzerovaná jako "položená" při nízké rychlosti. Po příjezdu k pánovi, jsem se ihned po vytažení garážových vrat zamiloval. Motorka na její, pro někoho malý, objem 650 ccm vypadá dost svalnatě a mohutně. Tento dojem utváří široké plasty kapotáže pod nádrží, matná černá barva a hlavně dokonale vedené čtyřsvody od motoru - opravdu precizní práce. Jak jsem přišel blíže k motorce, začal jsem si, avšak jako lajk bez předchozích zkušeností, prohlížet detaily, hlavně jizvy po pádu. Pro mě to byla pouze drobná kosmetika. Tak už jen zbývalo nakopnout motor, nasednout a projet se. Po otočení klíčku, motor naskočil "nabřink". Kultivovaný, relativně tichý až elektronický zvuk mě nijak neuchvátil. Ale respekt z něj i tak šel. V tu dobu jsem měl těsně před závěrečkami, tudíž nebylo moc možností pro pořádnou, hlavně legální testovací jízdu. Jako alternativa posloužila místní komunikace k firemnímu areálu s relativně slušným asfaltovým krytem. A po maximálně 5 km tam-zpět-tam-zpět jsem věděl, že toto je ona. Předtím jsem už měl vyzkoušenou Kawu a Yamu... Honda CB 650 F mi hned padla do ruky. Její vlastnosti se pokusím stručně popsat níže. Vzhledem k stavu, ceně, najetých km a celkovému zhodnocení mi pracovník servisu koupi doporučil a nebylo dál co řešit. Abych byl konkrétní: 2450 km, 2015 do provozu, 124 000 cena - verze s ABS. Majitel za pár dní motorku spolu s evidenčkou dovezl na vozejku a po podpisu smlouvy a platbě jsem se stal majitelem vůbec své první motorky. O pár dní později jsem zařídil pojistku, přihlášení, vyzvedl řidičák včetně TP a značek a ještě ten den jsem vyrazil na cestu Brno - České Budějovice. Tady jsem si nechal udělat olej a spokojeně jezdím do teď.

První jízda Brno - Č. Budějovice, kde nyní bydlím, byla naše seznamovací jízda. Byl jsem lehce nervózní, ale motorka mi hne od začátku dávala najevo, že jí můžu ve všem důvěřovat. Cestu jsem si projel za nějakých 3 a půl hodiny po okreskách s pauzou na bagetu a kefé.

Na mých 190 cm příjemný posed, ale od půli cesty mě začalo nepříjemně bolet za krkem a sedínka.

V úsecích kde se asfalt pěkně blejskal novotou si to honda pěkně užívala. Výtluky a nerovnosti podvozek moc nemusí, ale s tím jsem počítal.

Motorka je úžasně ovladatelná, zábavná a ideální i na každodenní ježdění.

Motor je, v dobrém smyslu, řečeno, naprosto schizofrenní. Při nízkých otáčkách ve městě, kruháče, popojíždění,se chová jako nějaký skůtřík. Zatím po vytočení je jak okruhová speciálka. Tah je plynulý a čistý.

ABS je věc, kterou jsem ve spojení s motorkou dříve neslyšel. Z manuálu jsem vyčetl, že je aktivní pouze do rychlosti 10 km/h. Zatím jsem jeho pomoc zaznamenal jednou. Asi výborná věc. Vibrace v brzdovém pedálu potom plní funkci výrazného vykřičníku pro příští dřívější brzdění. Brzdy jsou jinak naprosto OK.

Co se týče místa pro spolujezdce - bez výhrad. Zatím nejdelší výlet ve dvou cca hodina cesty.

Průměrnou spotřebu mám 4,9 l/100

Mara8993
Mara8993 napsal 13.07.17 v 06:09 10b.

ABS je aktivní od 10 km/h ne do a je to krasavec

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 01.07.17 v 22:22 10b.

vilda_vrtule
vilda_vrtule napsal 01.07.17 v 17:54 10b.

Pěkná, bolavý zadek k naháčům asi patří. Ať dobře slouží

Samíc
Samíc napsal 01.07.17 v 17:05 10b.

Moc pěkná, ta černá jí sluší