Honda CB 900F Hornet (2003)

Vlastník No_One
Vloženo 20.6.2017
Aktualizováno 28.7.2017

Můj Hornet je jako Hulk / Robert Bruce Banner. Dokáže být hodný a klidný, ale jak ho otevřu, stane se z něho monstrum.

První dojmy - Na to, kolik moto váží, tak se ovládá opravdu parádně. když to porovnám s Kawasaki ER6, na které jsem dělal autoškolu a která je o dost lehčí, tak se mi s Hornetem manipuluje lépe jak za jízdy tak i na místě. Moc se mi líbí, jak jde už od spoda za plynem, až se musím hlídat, protože jde na zadní i za 4. Zároveň ale umí jet i klidně jako hodný čtyřvál.

Motorku bych doporučil pro - Kro kohokoliv, kdo to má v hlavě srovnané.

Doplňky na motorce - Lazené výfuky značky Carbon Can Company (UK) s homologací - moto jsem s nimi již koupil.

Zdravím všechny,

Vzhledem k tomu, že to je moje vůbec první motorka a poprvé jsem na silné moto seděl až v autoškole, tak zkušenosti z předchozí moto jsem neměl.

Svůj první stroj jsem si vybíral dle následujících kritérií.

1) Chtěl jsem "nakedbike" s trochu "oldschool" designem (každý má nějakou úchylku :D ),
2) spíše jsem se přikláněl k čtyřválci, který je asi vhodnější pro úplné zelenáče,
3) důležité bylo, aby byl stroj trochu větší, aby se mi na něm sedělo a jezdilo pohodlně,
4) moto jsem kupoval hlavně pro cestování do práce a výlety jak krátké, tak i delší i mimo ČR, důležitá tedy je i velikost nádrže a obsah/síla motoru. Oproti Hornet 600 se na mé H9 nemusí tak často řadit a motor táhne od spoda opravdu dost. Nádrž oproti H6 je také větší, spotřeba obou Hornetů podobná. Takže H9 jasná volba,
5) cena. přeci jen, rozpočet nebyl neomezenej a i tak jsem ho o dost překročil,
6) spolehlivost a dobrá pověst motorky, což H9 splňuje,
7) chtěl jsem moto se vstříkováním. Nijak neodsuzuji karburátory, ale klady vstříkování pro mě převážily.

+ rozhodovala také aktuální nabídka moto - poměr cena/stav a vzdálenost prodejce.

Sobota, 17.6.2017, konečně jsem dostavěl stání pro moto a mohl jsem si pro jet pro Horneta. Plán na sobotu tedy naprosto parádní. Moto jsem kupoval z nedalekého města (cca 25 km), takže i to bylo dle mého ideální.

Celá komunikace a následný prodej proběhl naprosto skvěle, prodejce je fajn člověk, motorkář už snad od narození. Moto před převzetím ještě jednou projel, aby se ujistil, že je vše opravdu OK. Potom jsem se projel já a vlastně už na moto prakticky zůstal :)

Moje první dojmy? Tempo na kochačku super, takovou pohodu jsem snad ani nečekal. Pak jsem ale otevřel plyn. "A do háje !", řekl jsem si. "To je střela ! Wow !", pokračoval jsem.

Motorka je vážně super. Sice je to čtyřvál, ale sílu má už od spoda celkem velkou. Není to zase taková lehká váha, ale ovladatelná je teda perfektně. Zatáčky, to je to, kde je Hornet 900 asi nejlepší, tam si to užívám asi nejvíc. Až se na něm více vyjezdím, bude to naprosté "porno".

Zatím jsem najezdil asi 400 km kolem komína, takže s cestováním dál zatím zkušenost nemám. Moto ale má pro cestování předpoklady. Oproti menším a lehčím motorkám má větší nádrž, výkon, nemusí se tak často řadit a točit motor jako na menších moto. Jediné, co je trochu komlikace, tak že moto nemá z výroby moc dobře řešené uchycení kufrů, resp. vůbec to nemá řešené. Ale nemožno to dodělat to není.

Ledňáček
Ledňáček napsal 23.06.17 v 23:08 10b.

Kamarád mi poslal odkaz a musím říct, že ta motorka je fakt pěkná. Žádná veliká leštěnka, ale i tak fakt super :)

Deja_Vu
Deja_Vu napsal 23.06.17 v 23:02 10b.

Moc pěkný Hornet. Hlavně kolama dolů

mfg_biker
mfg_biker napsal 23.06.17 v 22:49 10b.

No_One
No_One napsal 23.06.17 v 22:45

Díky. Jo, je to celkem síla, ale myslím si, že už to mám v hlavě tak nějak srovnaný, abych nedělal nějaký pitomosti. Ono i na 600 je to nebezpečný, když to nemá člověk v hlavě OK. teda alespoň to je můj názor. Jinak chlapi to zrychlení a ta síla motorky, to je jak droga

týtý2712
týtý2712 napsal 23.06.17 v 16:49 10b.

Taky začínám, ale do takovýho výkonu bych nešel.Máš odvahu, klobouk dolů.