renocar_unor

Honda CB 900F Hornet (2006)

Vlastník VendaPohodarH9
Vloženo 11.9.2011
Aktualizováno 8.12.2012

MŮJ miláček horneteček říkám mu důvěrně Heriet. Je to přesně to, co jsem chtěl. Cestovní motorka, která ale umí i pěkně ostrou jízdu.

První dojmy - Jeto užasný naháč s fantastickým zátahem už od spoda

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo cestuje a nemá potřebu velkých rychlostí, protože to na tom dost fouká.

Doplňky na motorce - Vyhřívané gripy Oxford, otohodinky Oxford, ukazatel ryhlosti Gypro, bezpečnostní systém Datatool, držák plus kufr Givy a karbonový racing exhaust od sharon.

NEJLEPŠÍ MOTORKA NA SVĚTĚ

Hned jak jsem si jí dovezl domů, bylo mi jasné, že tenhle mazlík bude po dlouhou dobu mým věrným společníkem. Tahle červená metal mi navíc přijde i hodně sexy. Myslím, že je to dokonce nejhezčí barva. Ještě možná černá, ale červená u mě vede.

Jezdíme spolu do práce, na výlety a tak. Pokaždé mám pocit, že jsme jedno tělo. Nejsem ten typ, co jezdí, aby každýmu ujel. Já si jezdím na pohodu PODLE PŘEDPISŮ a každý netrpělivý závodník mi může políbit šos.

15.9.2011

Tak už máme s Heriet nalítáno 300 mil a musím říct, že mezi námi vzniká čím dál silnější pouto. Už je samozřejmostí, že jakmile ráno přijdu do garáže, následuje přání dobrého rána a příprava na cestu. Už je po ránu chladno, ale jelikož nejezdíme moc rychle, dá se to vydržet.
Hodně kamarádů naháče haní, že to není ono. Já říkám, že na ty naše silnice je cesťák ideální volba. Navíc pokud člověk jezdí často po městě (já dost Prahu), je supersport dle mého názoru docela nanic. Už jen název supersport je předurčen rychlé a adrenalinové jízdě. Ta se myslím ve městě moc provozovat nedá a mám ten pocit, že taková motorka se ve městě doslova trápí. Nehledě na to, že se domnívám, že záleh a klopení zatáček na doraz a vůbec všechny ty parádičky co vídám u kamarádů, jsou dle mého názoru už pro opravdu zkušené bikery.

Měl jsem možnost před koupí Heriet jezdít týden na kamarádově R1+Akrapovič+Power commander atd., ale řeknu upřímně, že to bylo pro mě utrpení. Do města prakticky neupotřebitelná a ten posed, styl řízení a vlastní jízda holt nebyl můj šálek kávy.

Jak říkám Heriet je přesně to, co jsem očekával. Dostatečně silný cesťák, který bere už od spodu, pokud chci, snadno zmizím nebezpečnému řidiči tzv. "víkendový klobouk" a styl řízení a vzpřímený posed mě vrací do dob, kdy byla pro mě top mašina JAWA 350/638. No samozřejmě o 1000% lepšími jízdními vlastnostmi.

No ještě jsem měl možnost se projet na R6, ale to je jen dle mého názoru lehčí, slabší a bohužel pro mě menší verze R1. Na tu R6 jsem se prostě neposkládal, a to nejsem žádný čahoun, ale to místo bylo mému majestátnímu předku poněkud, poněkud více těsné.

23.12. 2011

Tak už je maličká osazená Sharony anaprostá spokojenost. Zvuk úžasný na volno temné dunění a krásný v otáčkách. Nic uřvaného krásný kultivovaný zvuk. Jsem naprosto spokojený a neměnil bych za žádnou jinou značku (myslím ty laďáky). Kdo chce osadit zahraničím s patřičným příplatkem prosím, já jsem opravdu nadmíru spokojený.

Září 2012

Tak podřízeného chleba největší kus. Heriet je z domu a já si chystám pelíšek pro R1. No jo život je změna. Asi jsem si jí nevážil, a tak šla po žních kTurkovi.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 21.06.17 v 09:16 10b.

MartinŠťastný
MartinŠťastný napsal 18.04.14 v 21:09

Dá se na Hornetu tak nějak poskládat 190cm?

VendaPohodarH9
VendaPohodarH9 napsal 13.12.11 v 14:10

Bohužel už se stalo, ale naštěstí mě ani motorce se nic nestalo a to fakt nic. Jen nechápu některé řidiče (resp. řidičky) aut

sikus
sikus napsal 13.11.11 v 23:03

To je povedená barvička, jak zralá višeň. Tak ať z ní nikdy nespadneš, 10 b.