Honda CB 900F Hornet (2002)

Vlastník Monče
Vloženo 30.8.2010
Aktualizováno 19.9.2010

Už ji nesedláme. Sloužila věrně a dobře, i když jen krátce.

Recenze a zkušenosti:
Dovoz 6.5.2010:

Dnes, 6.5.2010 ji můj drahý dovezl dovezl. Bohužel mně dostal na plné čáře. Nej sem na naháče, takže místo slyzy štěstí jsem brečela smutkem po naší Zuzance. Komentáře jako: no to snad nemyslíš vážně, to si děláš prdel... vzteklé dupání nohou ani nic jiného mně nezachránily, ze sna jsem se také neprobudila. Je to krutá pravda. Horník je opravdu náš. Nezachránilo to ani první projetí, holt jak říká manžel, jsem holka tvrdohlavá a umanutá a když se mi prostě nelíbí, tak se mi nelíbí a hotovo. No ono nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Takže jsme se po čase skamarádili. Podrobnosti napíšu, až jí trochu poznám.
Přechod z minulého bika, je docela veliký, tak uvidíme co a jak. První dojmy z jízdy jsou dobré. Motorka jede pěkně, bere od spodu a je jedno na jaký kvalt. Má krásný zvuk. Je pravda, že trochu fouká, ale snad se to poddá. Chystáme malé změny: menší zrcátka, nějaký plastík na chladič, mezi světlo a budíky taky plast, proužky na kola, závažíčka do řídítek a jiné gripy. Zbytek doplním po pár km, tedy později.

První zážitky:

Drahý chtěl, abych náš nový přírůstek nebrala tak tragicky a skamarádily jsme se, tak jsme se s motkou vydali na delší výlet na Bílou. Dámy prominou, pánové jsou zvyklí, držela jsem to jak panna ocas. Po supersportovém posedu, kdy jsem mohla pěkně klopit zatáčky a zapojit se do jízdy, při fičáku si pěkně zalehnout a sledovat to burácení kolem mně, jsem si najednou připadala jako prkno. Posed jako na WC, no zase jsem uronila pár slziček při vzpomínce na mou milovanou Zuzanku. Ale jak se říká, čas je nejlepší lékař a nakonec jsme já i náš Hubert, jak jsem mu familiérně říkala, našli společnou řeč.
Jede opravdu nádherně, ty koníky jdou taky znát, ale jak jsem psala, ještě se budeme nějakou tu chviličku oťukávat. Motorka je parádně ovladatelná - říká manžel, mně ji po zkušenostem s crashem Zuzky nepůjčí, navíc je ještě vyšší.
Dnes jsem trochu změnili náklon řídítek a namontovali nové zrcátka.

Něco už je najeto 4.6.2010 - cca 800km.

Další výjezd, motosraz Skřipov, najeli jsme s naší partičkou cca 250km, bylo to poprvé, co jsem to mněla ujet na Hubertovi, ale zvládla jsem to v poho. Samozřejmě, že mouchy to mělo, bolely mně z nezvyklého posedu kyčle, ze svižné jízdy za krkem, páč se na sagoču není za co schovat, ale myslím, že už si tykáme a začínáme se sbližovat.

Popis motorek, které s námi jezdí:

Honda CBR 600f, Honda CBR 600f, Suzuki Bandit 650, Honda CB 900f Hornet

Moto teda vyjelo bez jakýchkoliv úprav. Po ujetí cca 100km v kuse s tou naší bandou bylo jasné, že to chce nějaké úpravy. Motorka jede opravdu parádně. nebo s baťůžkem.

Zatím TOP SPEED - 240 km/h a ještě se mu chce.

Teď pár info od manžela:

Brzdy jsou sériové, ale bohatě postačí. Nástup je okamžitý jak u přední brzdy, tak u zadní brzdy. Váha motorky je celkem ucházející (219 kg), takže manipulace je v pohodě.

Jediná věc, která se dá Horníkovi vytknout je, že při vyšší rychlosti vibruje přední vidle. Jak říkám je to jen při větší rychlosti a mohutnějším zátahu. Snad to zpraví nějaké ty úpravy. Myslím si, že je to idelní motorka jak na cestování, tak na vyblbnutí na okruhu.

ÚPRAVY:

Celkově jsme to nějak zhodnotili a udělal teda nějaké ty změny.

Montáž širších řídítek s hrazdou 810 mm.
Výměna zrcátek za podélné a hlavně nižší.
Montáž padáků.
Montáž předního štítku proti odporu vzduchu.

Další zase po čase...

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 21.06.17 v 09:15 10b.

ledooo
ledooo napsal 13.01.14 v 22:46 10b.

škoda, že už není aktuální, Pěkné moto

Luke-78
Luke-78 napsal 31.08.10 v 12:40

Moc hezky a hlavně pravdivě napsáno . Byl to opravdu veliký skok a pro některé hlavně šok!!! . No, smířila ses mamko v celku rychle, ale cítil jsem, že to nikdy nebude jako Zuzanka . Horní nám sloužil opravdu věrně a spolehlivě, ale kapoty jsou kapoty. Dnes už opět v sedle, tak už jsi snad zase spokojená a nadšená z každé vyjížďky .

lubinou
lubinou napsal 30.08.10 v 19:15

Jo, drahý, myslím že jsi vybral dobře. Drahá si zvykne.