BMW R 1200 GS (2012)

Vlastník stokly
Vloženo 6.6.2017
Aktualizováno 20.3.2022

Jak se říká: "Změna je život" Tak to přišlo. Člověk se mu dlouho brání a nakonec se sveze a neodolá...Z důvodu spolehlivosti jsem se rozhodl pro koupi posledního provedení vzduchem chlazeného motoru.

První dojmy - Pohodlný podvozek, pohodlné sedlo, samozřejmě charakteristický projev boxera. S přechodem na dva válce samozřejmě víc vibrací. Ovšem komfort kardanu je skvělý a akusticky působí lépe za jízdy než řetěz.

Po dvou letech s versysem 1000 jsem se rozhodl přesednout na cestovní enduro. Vždy jsem si říkal, že ho nekoupím abych si honil ego, ale když člověk posoudí všechny pro a proti, tak u něj stejně skončí.
Sezóna 2017 pomalu končí a přesto jsme stihli dát ještě 7500km
Projeli cesty i cesty. Velmi příjemné je odpružení ESA. Většinou nastaveno na COMFORT kdy filtruje při kochačce většinu rozbitých okrsek. Na režim SPORT téměř nejezdím, nějak ho zatím nepotřebuji . Většinou cestuji tak nějak v rychlostech jen lehce přes 110km/hod. To je velký rozdíl proti Versysovi kde jsem stejné vnímání rychlosti měl tak nad 150km/hod.
Spotřeba se drží cca 5-5,3 l/100km. Dle palubního počítače. Skutečnost jsem ani neměřil.
Pár doplňků plánuji pořídit přes zimu. Budou to však jen drobnosti např. rozšíření zrcátek, byl jsem zvyklý na obdélníkový tvar a v kulatých originálech toho vlastně moc vidět není...
Sezóna 2019 zahájena prvním výletem 27.2. najeto cca 250km.
Poslední výlet 2019 byl koncem října. Letos najeto cca 10tis. km. Podařilo se kouknout několikrát do Rakouska, Německa. Trochu Polska a hlavně dost km po ČR bylo docela fajn. Vše absolvováno bez nehod a poruch.
V letošním 2021 tachometr poskočil na 75000km, bylo by více , ale další km jsem pojezdil s R-kem. Dvakrát výlet do Alp a jednou koupačka v Chorvatsku. Podařilo se i pár výletů po ČR. Plánů bylo víc, ale doba tomu moc nepřála - mohlo být i hůř.
Technické závady žádné, jen běžný servis.
Na jaře 2022 moto prodáno. Vzhledem k pořízení RT by stejně doma zahálelo.
Přeji novému majiteli kilometry bez nehod a nesnází.

Doctoropulos
Doctoropulos napsal 12.12.21 v 19:53 10b.

Kdyby to byla špatná motorka nebylo by jich na silnici tolik ať slouží

wencek
wencek napsal 27.02.19 v 21:21 10b.

dnes Dačice -Lidl...

AfricaTwinL2
AfricaTwinL2 napsal 01.05.18 v 17:12 10b.

pěkná brambora ať dělá jen radost

ivulino
ivulino napsal 21.10.17 v 09:03 10b.

Dobrá Volba

Petr_TA
Petr_TA napsal 01.10.17 v 22:19 10b.

Velká gratulace
Měl jsem to podobně ...