Aprilia Pegaso 650 (1994)

Vlastník mim1
Vloženo 31.12.2016
Aktualizováno 1.1.2017

Po spoustě let motoabstinence motorka, která mi znovu a konečně pořádně ukázala, že ježdění na motorce může přinášet velkou radost a pocit svobody.

První dojmy - Po dlouhém neježdění na motorce a tedy důvodných obavách z velikosti a síly přišlo záhy zjištění, že tento stroj je uživatelsky opravdu velmi vstřícný. Velmi rychle se dostavilo také další zjištění, že jízda na mašině je přece tak super!!! Jak jsem na to jen mohl zapomenout!

Motorku bych doporučil pro - Svojí univerzálností je vhodná pro leckoho (kdo tedy nemá bezmála dva metry). Mě se výborně osvědčila i pro návrat do světa motocyklů.

Motorka se kupovala na firmu, jako kolektivní, ale měl jsem k ní přístup a vlastně jsem s ní nakonec jezdil hlavně já.
První dojmy byly opravdu skvělé. Předtím jsem spoustu let na mašině pořádně neseděl a trochu jsem se toho bál. Pegaso však sedlo do ruky okamžitě, nástup výkonu je nezáludný, ovladatelnost vynikající. I pro jízdu ve dvou to ještě jakž takž šlo, takže i manželka našla díky Pegasu v ježdění zálibu.
Od roku 2008 jsem na ní postupně najel asi 5t.km, všechno v rámci Čech a Moravy.
Nicméně na moji postavu (195 cm, 95 kg) je tahle motorka malá a na delší cestování navíc nepohodlná. Po několika větších výletech na půjčených velkých mašinách (1200 ccm) už se pak na Pegaso nešlo vrátit :)

Edit - písmenka a sloh, generováno na mobilu ...

HonzaCR250R
HonzaCR250R napsal 01.01.17 v 01:33 10b.

Motorka pěkná ale opravdu dle fotek pro tebe není velikostně...přišlo mě to jako hračka...