Ducati Scrambler (2015)

Vlastník VersysakHonza
Vloženo 17.10.2016
Aktualizováno 13.6.2017

Zábavná, mladá, krásná, neokoukaná s velkým charisma a slavným rodokmenem - co víc po ní chtít? ... Ano, je to komentář k motorce :D

Harley Davidson XL 883N Iron: Přišel jsem si na HD ještě moc mladý :)

První dojmy - První jízda byla cesta domů z Kladna, takže přes 300km... Za 5 minut mi přišlo jako bych na ní už jezdil roky. V porovnání s Versysem to je kolo a motor je z Bologni no, to je prostě jiná káááva...

Doplňky na motorce - Jenom optika, blinkry atd. Další zatím asi není třeba :)

V prvé řadě jsem jenom chtěl obměnit motorku, ne že by byl Versys špatný to bůh chraň, jen prostě ta touha mít zase chvíli něco jiného. A protože jsem strašně nerozhodný a nevyhraněný, krom babety prošly filtrem postupně snad všechny typy motorek na světě, takže jenom ve zkratce :)

Pač jsem často v Rumunsku (bohužel jen pracovně) fascinovali mě chlapi na velkých GS, jedoucí své velké adventures východní Evropou...Ježiš to by mě bavilo, snad to jednou příjde :) ... Jenomže aktuálně na žádný enduro výpravy nemám čas a 90% času najezdím na krátkých projížďkách po okolí, návštěvách, nebo kávičkách.

To mě přinutilo výběr přehodnotit. Takže jsem se letmo přenesl z Rumunska přes půl světa až do Milwaukee.. Můj šéf nemá jen jedno HáDéčko, takže nadšení z jeho strany, abych si i já pořídil jedek kousek bylo docela velké. Dokonce tak velké, že jsem na jeho Ironu mohl absolvovat cestu z Vídně na European bike week do Faaker See a zpět. A musím říct, že duše toho "železa" se mi moc líbila. Mimo to, jsem si vyzkoušel i jeho Buell a Night rod, který ač se mi opticky líbí moc, jízdně mi kupodivu neseděl vůbec.

Pokukování po HDéčkách mě pozvolna přeneslo do trošku jiné cenové relace, ale uvědomil jsem si, že další motorka, ať už bude jakákoli musí mít duši a charakter.
A to neznamená že musí stát milion, nebo řvát tak, že bude strašit půl města když projedu, ale myslím to těžko popsatelné něco, za čím se lidi na ulici otočí, něco co mě vždycky zahřeje, když se na ni podívám.

A mezi brouzdáním různými inzeráty jsem pak náhle objevil jeden, který mě nakonec přenesl až do Bologne. Ducati - to snad zazvoní v uchu každého, kdo ví, co to vůbec motorka je. Navíc tahle Scrambler retro vlna mě fakt baví. A v edici Full Throttle to mě prostě okamžitě chytlo za srdce (asi ještě více než Iron).

Takže jsem volal. První majitel, servisní historie v Ducati Praha, tovární záruka, nejetý v dešti a stájený v obyváku... co se dá ještě dodat? :D Perfektní majitel, super komunikace.. všechno jak po másle, za to mu ještě jednou děkuji.

Včera jsem ho přivezl domů a jediné co mě štve je, že není jaro a já toho moc nenajezdím.

Záměrně nepíšu o výkonu ani ničem podobném o tomhle tato motorka opravdu není. Jízdně to je Fun-bike s velkým eF . Myslím, že krom "velkých kluků", kteří potřebojou aspoň 150koní, aby tomu říkali motorka ( a nic proti nim, jenom to já opravdu nejsem ) se motorka bude líbit skoro každému.

Teda aspoň mě se líbí opravdu moc a pokaždé když se na ní podívám mám zase ten slastně radostný pocit malého kluka, který se konečně dočkal hračky na kterou se tak dlouho těšil. A vo tom ten život nakonec přece je ne?

jawatar
jawatar napsal 05.12.21 v 10:55 10b.

Tak tohle můžu!

Figi25
Figi25 napsal 29.04.20 v 12:29 10b.

Měl jsem možnost se projet a velice zábavný bike Taky jsem nad tím uvažoval.

Milan1963
Milan1963 napsal 13.06.17 v 20:07

Krakatau
Krakatau napsal 24.10.16 v 13:59 10b.

Fajn opis , Scrambler Full Throttle je parádna mašinka. Plánoval som to trochu podobne, len som nakoniec skončil trochu inde.

gabri88
gabri88 napsal 23.10.16 v 20:55 10b.

Supr volba,radost pohledět