Jawa 250/592 panelka (1970)

Vlastník SCARABEO
Vloženo 20.9.2016
Aktualizováno 21.9.2016

Spolehlivý stroj české výroby. Nenáročná motorka pro každodenní ježdění i pro delší cesty . Prostě Jawa.

První dojmy - Oproti skútru (500cm3) na kterém jezdím častěji, je trochu pomalejší. :-) Ale zážitek z jízdy o to větší. :-)

Doplňky na motorce - zadní nosič

Jako sedmnáctiletej jsem ji rozebral a myslel, že z ní udělám závodní motorku. Podařilo se mi ji i nastříkat modrou metalízou. Z různých důvodů k dokončení díla zkázy naštěstí, už nikdy nedošlo. Jawa přečkávala po dvacet let rozebraná v krabicích, různě po garáži. Před dvěma lety jsem se ji rozhodl zprovoznit. Po dvou zimách práce, na ní dnes již jezdím.

Proč jsem si vybral tento stroj? Tuto motorku si v počátku sedmdesátých let pořídil táta, jako novou v tehdejší Mototechně. Najel na ní necelých čtyřicet tisíc kilometrů. Já jsem ji dostal v sedmnácti, ale nakonec jsem na ní vůbec nejezdil.
Tak nějak jsem si na ni vzpomněl, až těsně před svojí čtyřicítkou...

3neczak
3neczak napsal 30.09.16 v 09:53 10b.

Moc pěkná, každý se musí otočit! Samozřejmě 10 bodů!

lklouda
lklouda napsal 27.09.16 v 09:31

Moc pěkný, jinak diskový oddíl odstraníš normálně, delete

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 24.09.16 v 20:38 10b.

Jasných 10 bodíků taky ji mám a moc rád na ní jezdím ikdyž mám doma litra..Všichni mě odrazovali na co to děláš stejně na tom nebudeš jezdit.Ale jezdím a rád.Je to nekonečný labůžo.Má to svoje nepopsatelný kouzlo.To se musí prožít. Jen musím hlídat počasí aby mě nezmokla.

pp377
pp377 napsal 21.09.16 v 20:50 10b.

Krásná práce, lepší než skútr.

panela
panela napsal 20.09.16 v 19:24 10b.

Mě to taky chytlo skro v 50 a nelituju, za takovou záchranu jasných 10