Honda CB 600F Hornet (2002)

Vlastník JJFish
Vloženo 7.6.2016
Aktualizováno 7.6.2016

Krásňoučká, hodňoučká. Jako každá, dokud ji nevytahám za vlasy. Vlastně za plyn.

Motorka koupena od FIRMA:Karel Kovářík - Kmoto (Klatovy II)

Suzuki GSF 650 Bandit: Bylo to tak 50/50, záleželo na příležitosti.

První dojmy - Zaparkovaná se zdála být větší, což mě při prvním posazení nakonec příjemně překvapilo a těší mě to dodnes (že je menší). Řidítka jsou úzká. I na kole mám širší. A zadní blikače jsem po pár kilometrech musel oblepit lepenkou. Přes to všechno je to moje první "velká" mašina. Když jsem nastartoval a zatáhl za plyn, byl to asi takový pocit, jako když jsem ve svých sedmi letech nasedl na Pincka. Nezapomenutelný zážitek.

Motorku bych doporučil pro - Horneta bych doporučil začátečníkům, holkám a malým klukům :-).

Doplňky na motorce - Žádné doplňky, jen trocha izolačky na zadních blinkrech. Jinak původní stav. Snad jen pancéřové hadice.

Průměrná spotřeba - 9.485 l/100km

Nejsem odborník, závodník ani úplný blázen do motorek. Jezdíval jsem na Pionýru, Simsonu, 175, 250, 350 a vzhledově mi to přišlo stejné. Otevřený motor, kulaté světlo uprostřed. V autoškole jsem jezdil na Banditu 650, který mi připadal také stejně "krásný". A tak když jsem složil zkoušky, věděl jsem jakým směrem se dát. Váhal jsem mezi Banditem a Hornetem. A jelikož se naskytl první Hornet, sáhl jsem po něm.

Nalítal jsem zatím jen 500 km a jak jsem řekl, jsem začátečník. Na nějaké hodnocení je ještě brzo, ale zkusím to.

Na mě je to snad až příliš živé. Zdá se mi, že to táhne ve všech otáčkách skoro stejně. Brzdy mě zastaví div nepřeletím přes řidítka. Řídí se jako moje první horské kolo. To mělo také asi nejužší řidítka a 2 metráky. Jen ten motor chyběl. Zaskočil mě "žádný" úložný prostor. A když říkám žádný, tak myslím takový, že doklady jsem musel zmuchlat abych je tam strčil. Dále pak malá nádrž. Ujedu na ní 180 km a přepínám na rezervu. Kanystr nevozím, takže raději nezkouším kam dojedu. Dočetl jsem se, že originální blinkry mají tendeci upadávat, což se potvrdilo po 20ti kilometrech.

Dokud budu mít na gumách poserpruhy, nebudu raději moc hodnotit .