Yamaha TMAX (2006)

Vlastník remekson
Vloženo 12.5.2016
Aktualizováno 4.5.2018

Oblčená-neoblečená, přijet-nepřijet, dar-nedar, skůtr nebo motorka?

Suzuki AN 650 Burgman: Je zbytečně moc složitý.

První dojmy - Bezva posed, nefouká, jede akorát.

Motorku bych doporučil pro - Pro koho je nejvhodnější? No přece pro mě!

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty, deflektor na plexi.

Potřeboval jsem něco na dojíždění do práce. Bydlím na dědině a všude je to kus cesty. Budu na tom jezdit každý den, déšť nedéšť, zima nezima. Takže jsem vybral trochu kompromis motorku-nemotorku. Taky jsem ho prostě chtěl zkusit už asi 10 let.
Zakoupeno 1.4. 2016 jako dovoz z Itálie s údajnými 48 000km. Snad to nebude takový nekonečný apríl jako náš Espace :) Motor běží pěkně, zvuk luxusní. Je trochu podřený a mírná koroze částí podvozku. Jezdilo se na tom asi furt, ale to já taky budu, takže stroj přesně pro mě. Ruky levý nemám, uvidíme co s tím zrobím. Jen to bude chtít trochu času. Zatím jsem začal rekonstrukcí garáže, takže pořádně z gruntu. Ať má kluk na zimu pořádný pokojík.

Po měsíci najeto 1500km. Nesedí mi řidítka :( bolí mě zápěstí. Možná je to tím že jsem pár let nejezdil. Uvidím dám tomu ještě čas. Pokud se to nezmění, bude je třeba vyměnit za jiné. Taky záda nic moc na našich rozsekaných silnicích. No uvidíme. Učím se zatáčet. No prostě se na tom sedí jinak než na enduru. Jo brzdí to. Spotřebu to má a servis ještě nevim. Zatím dostal jen vyhřívané hefty. Přední guma už je doma, kluk dostane Michelinku Power pure.

Kde se T-max cítí nejlépe? No v terénu to nebude :) Bez spojky je to průser i na mokré trávě, Učit se, učit se, učit se.

Cestovat se bude i kdyby na to motorka nebyla.

5.9.2016
Takže po pěti měsících už jsem se trochu sžil se strojem , zápěstí už nebolí a záda si zvykla. Najeto 5000 km. Stroj dostal nové gumy Michelin Power Pure . Velmi výrazně se tím zlepšily jízdní vlastnosti. Asi to bylo taky tím jak byly staré gumy sjeté nahranato. Už to prostě nepadá do zatáčky a krásně to vykružuje. Trochu jsem prodloužil plexištít deseti centimetrovým deflektorem a už nemám mouchy na plexi přilby. Spotřeba kolem 5.4 až 5.7 l/100 není uplně málo, no ale což, hlavně že to jede. Závady zatím, jedna prasklá žárovka, jeden defekt zadní pneu a prasklý hlavní stojan. Olej ani vodu nebylo třeba dolívat. Jo a taky vzduchový filtr dostal Max nový.

1.5.2017
Po roce najeto 8000Km. Pořád se nestačím divit jak je ten stroj skvěle vymyšlený. Jak se na tom dobře sedí, na dlouhé cesty úplně super. Okresky město i dálnice, všechno zvládá skvěle. Jen zácpy mi moc nejdou, ale to je spíš o zkušenostech a odvaze. Jo kdyby měl o deset koníků víc, nezlobil bych se. Ale i tak je to dobré. Na zimu jsem pořídil přední gumu Haidenau Snowtex a celkem ujde. Zadní guma je v tomhle rozměru jen Metzeler Feelfree Wintec a je to tragedie, na suchu nejde poznat rozdíl a na sněhu klouže mnohem víc než Michelin Power Pure. Ani z pneuservisu jsem nemohl odjet. Guma je tak tvrdá, že nešla skoro nasadit. Aspoň když budu mít defekt, tak nemusím dofukovat. Měl jsem radši koupit Haidenau v jejich největší šířce 130 a udělal bych líp. Musím udělat gufera vidlice, už tečou a ložisko řízení.
Spotřeba na dlouhé cesty 4.8l při svižné jízdě 110-130 celkem ujde.
Na další zimu dostal novou baterku Motobatt.

25.9.2017
Skútr přestal dobíjet, v servisu proběhla výměna zapalování, dobíjecího relé, palivového filtru, gufer přední vidlice, ložisek řízení, oleje v přední vidlici, chladiče.

5.11. 2017
Skútr samovolně zhasíná motor, v servisu Yamaha diagnostikovali problém v řídící jednotce a doporučili výměnu. Na novou nemám, čekám až bude nějaká bazarová.

15.4:2018
Prodáno