Kawasaki KLE 500 (1996)

Vlastník CernyLetec
Vloženo 6.5.2016
Aktualizováno 23.9.2017

Vloženo: 16.04.2018, Uskutečněno: 30.03.2018, Stav tachometru: 44668 km, Zhlédnuto: 48x

Rok se s rokem sešel, udělalo se trochu hezky a já trpící naléhavým svěděním rukou, kdykoliv se kolem mě prohnal nějaký jednostopý stroj, jsem se konečně dostala do Pelhřimova, abych po několikaměsíčním spánku odzimovala Mirka. Nutno podotknouti, že v Praze, jak známo, začíná sezóna na motorku se zazimováním rozmrazovací tramvaje na troleje, což bylo cca na konci února. Zatímco v Pejru je ještě půl metru sněhu (pak je to s tím svěděním čím dál horší - teda alespoň u mě) . Mimojiné jsem si pro letošek pořídila i novou bundu od Büse, tak jsem jí nutně potřebovala vyzkoušet.
Žádné velkolepé zahajování to nebylo - nacpu tam baterku, pustím na vteřinku samospád, startuju - nic... startuju znovu - nic. Mezitím přijde bratr... Znovu samospád...startuju nic - trochu panikařím. A pak přijde Tatka a připomene mi, že Mirek má sytič. Takže ženskou stránku bychom měli hned po začátku odbytou. Pak chytl jak nic...By mi chybělo, ulejt si motorku hned po zimě. Pak jsem si vyrazila kolem Pelhřimov cca 60 km, všude mrak štěrku, takže za mě super a žádný vzrůšo Loňské zahájení jsem měla o poznání zábavnější.
1. 4. 2017 jsem si vyrazila poprvé na motorce po zimě, jela jsem na chalupu k Obratani a pak po dvojkách trojkách silnicích zpět do Pelhřimova. Tak si jedu zapomenutou silničkou, kde obyčejně nepotkáte živáčka a hle v lese za dubem stáli příslušníci. I mladší z policistů na mě počal mávat plácačkou ať zastavím. Já zaskočená žena zastavila, pan policista mne požádal o předložení dokladů. Tak jsem otevřela helmu, abych se mohla poštrachat v bundě. V tu ránu na mě policista překvapeně vyhrlk: "Vy jste ženská?!" na to jsem odpověděla s řidičákem v ruce "Ano, jedu dnes první den na motorce letos, je to moc fajn, těším se až bude tepleji..." Tam mě policista, který zlehka zamžoural na můj řidičák, přerušil a naléhavě mi povídá: "Jeďte! Jeďte!" . Následně se němu se přidal starší kolega, který celou dobu seděl na kapotě policejního vozu jako špatně vyřezaný svatý: "Hlavně bezpečně." Tak jsem uklidila řidičák, zaklapla helmici a rozjela se.
Letos jsem se těšila, že se mi první den přihodí třeba něco lepšího, ale policejní kontrola na té zapomenuté silničce zůstala nepřekonaná - Třeba příště -

Zahájení mám za sebou, těším se až budu přidávat víc fotek z letošních vyjížděk Na té první jsem pořídila jen pár romantických snímků při západu slunce. Romantika musí být
A jak mi říkali příslušníci loni "Hlavně bezpečně!"

Radek2107 (53) napsal 17.04.2018 v 21:21

KLE je prostě fajn motorka.

SlimM (48) napsal 17.04.2018 v 10:21

Krásné

elvis78 (133) napsal 17.04.2018 v 08:05

konečně zase něco pěkného

CernyLetec (0) napsal 16.04.2018 v 22:04

Kolem Pejru je to super, jak spodem od Pejru přes Telč dolů na Dačice, nebo na Kunžak a Jindřichův Hradec, nebo naopak vrchem na Černovice, Chýnov do Tábora - tam to mám dost ráda

alexander (14) napsal 16.04.2018 v 21:55

jo kolem pejru se jezdí na pohodu,tak ať ti to fičí

Petr_TA (29) napsal 16.04.2018 v 21:53

Koukám že mi vynecává na klávesnici H

Petr_TA (29) napsal 16.04.2018 v 21:51

Máš tam kolem Pelřimova super silničky
Moje první cesta v nové sezoně vedla přes Pelřimov do luxusníma šouska do Dačic
Až na všudepřítomný štěrk fakt pecka

• Jak jsem letos nevyjela

Loňský rok jsem si s Mirkem moc neužila. O to víc jsem se těšila na ten letošní kulatý 2020 :-) Mirka jsem letos poprvé vytáhla kolem začátku března. Ani jsem tu vyjížďku nijak nedokumentovala, tak jak je to u mě dobr

Typ: Oprava
    Vloženo: 12.05.2020
    Uskutečněno: 12.05.2020
  • Mirkův rok 2019

Letošní rok pro Mirka nebyl z nejlepších. Jezdil se mnou ze začátku roku párkrát do práce a párkrát kolem komína. Každopádně největší cesta měla být motodovolená Slovinsko - Itálie - Rakousko. Od července jsem ho měla na

Typ: Údržba
    Vloženo: 12.11.2019
    Uskutečněno: 12.11.2019
  • Bábovka v šatech a EICMA 2019

Jelikož je Mirek zazimovaný a Timur nejede, tak jsme s Jeňouchem vyrazili na skok do Itálie na podzimní motosvátek veletrh EICMA do Milána. Pro neznalé je to zkratka Esposizione Internazionale Ciclo Motociclo e Accessori

Typ: Reportáž
    Vloženo: 13.11.2019