Kawasaki KLE 500 (1996)

Vlastník CernyLetec
Vloženo 6.5.2016
Aktualizováno 23.9.2017

Vloženo: 12.11.2019, Uskutečněno: 12.11.2019, Zhlédnuto: 19x

Letošní rok pro Mirka nebyl z nejlepších. Jezdil se mnou ze začátku roku párkrát do práce a párkrát kolem komína. Každopádně největší cesta měla být motodovolená Slovinsko - Itálie - Rakousko. Od července jsem ho měla na servisu kvůli výměně oleje, vyvážení kol, výměně řetězové sady a předního brzdového kotouče vč. brzdových destiček.
Kdo viděl článek o naší motodovolené v MotorBike magazínu, tak ví jak to dopadlo. Před dovolenou proběhl jen nutný servis a ostatní věci se měly dořešit až následně při zimní generálce. Nakonec jsem s Mirkem na dovolenou nevyjela, bo mu po návratu ze servisu, cosi klepalo v motoru. Takže dovolenou jsem jela na jiné motorce a Mirek byl chudák sám v garáži s klepáním. Původní automechanik o Mirkovi už slyšet nechtěl (byť finance pro mě nejsou a nebyly problém).
Až na podzim se mi podařilo s pomocí známých sehnat solidního motomechanika, který ví co dělá a dotáhl vše dokonce. Klepání odstraněno seřízením vetilů, výměnou rozvodového řetězu a napínacího řemenu, při tom došlo konečně k vyměně těsnění ventilového víka, které bylo problematické už od té doby, co jsem Mirka dostala (trochu rosilo). Dále proběhla výměna ložisek řízení a u obou kol, kontrola a seřízení předních vidlí vč. výměny oleje a gufer, výměna žárovek, výměna vzduchového filtru, čištění karburátoru ultrazvukem a prostě celkově je Mirek teď jako nový. A taky mnohem lépe zní - i když piští stále
Nu ale to všechno proběhlo na konci října, takže Mirek byl jen převezen do garáže a řádně zazimován. A příští rok můžu vyjet třeba kolem světa

Článek o té letošní povedené dovolené je i zde https://www.motorka...-je-silny-42858.html

Milan1963 (273) napsal 12.11.2019 v 13:38

• Jak jsem letos nevyjela

Loňský rok jsem si s Mirkem moc neužila. O to víc jsem se těšila na ten letošní kulatý 2020 :-) Mirka jsem letos poprvé vytáhla kolem začátku března. Ani jsem tu vyjížďku nijak nedokumentovala, tak jak je to u mě dobr

Typ: Oprava
    Vloženo: 12.05.2020
    Uskutečněno: 12.05.2020
  • Bábovka v šatech a EICMA 2019

Jelikož je Mirek zazimovaný a Timur nejede, tak jsme s Jeňouchem vyrazili na skok do Itálie na podzimní motosvátek veletrh EICMA do Milána. Pro neznalé je to zkratka Esposizione Internazionale Ciclo Motociclo e Accessori

Typ: Reportáž
    Vloženo: 13.11.2019
    Uskutečněno: 07.11.2019
  • Bábovka stále v sedle

Musím uznat, že letos ten čas nějak letí. To se člověk ani nenaděje a má za sebou ujeto skoro 4 tisíce km, je červenec, prázdniny a prázdná Praha (jako fakt dnes ráno jsem byla překvapená - 9.7.2018). A tak mám trochu vý

Vloženo: 09.07.2018
    Uskutečněno: 09.07.2018