Kawasaki Z 750 (2011)

Vlastník vaincz
Vloženo 15.4.2016
Aktualizováno 9.5.2018

Prodáno, nechť novému majiteli slouží stejně dobře jako sloužila mě a hlavně spoustu spoustu zábavy.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1) - Bezkonkurenční jednání, můžu doporučit každému. Nemají-li stroj skladem, jde udělat poptávka, jak jsem to udělal já a když se něco klukům naskytne, dají vám vědět.

Kawasaki ER 6N: Nabídka novějších modelů je velmi omezená (vyjma nového stroje, což jsem nechtěl), jednoduše jsem si nevybral.
Kawasaki Z800: Překrásná, bohužel zatím ve vyšších cenových kategoriích, než jsem ochoten dát za první motorku, ale patrně má druhá motorka.
Kawasaki Z300: Bylo to rozhodování mezi slabší první motorkou nebo silnější, nakonec jsem sáhl po silnější Z750.

První dojmy - Byla to vlastně má první jízda od autoškoly a tedy poprvé bez spolujezdce a rovnou nějakých 140 km (dálnice, mimo město, město, dokonce i popojíždění v koloně, prostě křest ohněm), kdy jsem ji vezl z Free-moto domů. Přiznám se, že jsem měl před jízdou trochu strach, jak to půjde. Nyní ale můžu říct, že můžu vřele doporučit klidně i nováčkovi. Perfektně ovladatelný stroj a dokonce i já se svými 170 a něco centimetry nemám problém dosáhnout na zem. Volby ani trochu nelituji a pokud má člověk aspoň trochu rozumu, opravdu se nemusí bát, i když to bude první motorka.

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že pro kohokoliv, je to mé první moto, jsem motorkář nováček a myslím si, že je to perfektně ovladatelný stroj, výkonem nemůže zklamat zkušeného, ovladatelností nezaskočí nováčka. A i přes to, že jsem nižší postavy, dá se s motorkou dobře manévrovat i na místě. Vzhledem k vyšší váze možná ne úplně vhodné pro holku.

Doplňky na motorce - Alarm
Padáky Rutan
Výfuk Akrapovič

Proč jste si vybral tento stroj?
Když jsem se vůbec poprvé začal zajímat o možnost doplnění řidičáku o skupinu A a motorky obecně, měl jsem v hlavě spíše nějaký supersport. Až když to s řidičákem a tedy i nákupem motorky začalo vypadat vážně, začal jsem dělat průzkum terénu a prakticky hned na začátku jsem narazil na Kawasaki Z750 a opravdu jsem se na první pohled zamiloval. Na hezčího naháče (z mého pohledu, jak jinak) jsem poté už nenarazil a tak nějak jsem se pro Z750 rozhodl, ačkoliv jsem nevěděl, jestli to bude má první motorka, jelikož někteří radili, ať začnu na něčem slabším, jiní zase říkali, že se není třeba bát silnější apod., věděl jsem, že někdy nějaké Z vlastnit budu, jen mě v tu dobu nenapadlo, že to bude hned první motorka.

Pokud máte už něco najeto, jaké jsou Vaše zkušenosti?
Koupeno 23.9.2015, tedy najeto mám ještě relativně málo. Ačkoliv se uvádí hmotnost 230 kg (ABS verze - oficiální informace), motorka mi tak těžká určitě nepřišla a ovládá se skvěle, i manévrování na místě, kdy se musím prokličkovat mezi dvěma auty v garáži u rodičů, kde ji skladuji, je bez problémů. Ovladatelnost je velmi dobrá a žádné neočekávané chování jsem zatím nepostřehl. No a úložný prostor je nula nula nic, jak je ovšem u Japonců docela zvykem.

Je to přeci jen naháč bez jakékoliv ochrany proti větru, takže cesta na dálnici při vyšších rychlostech není kdo ví jak pohodová, ale není-li zrovna kdo ví jak větrný den, dá se přežít. Na delší cestu po dálnici bych to ale neviděl.

Bud
Bud napsal 24.01.17 v 19:49 10b.

Je fakt hezká. Tak jsem zvedav na ten zvuk, až budeš jezdit kolem... 😉 10b.

vaincz
vaincz napsal 24.04.16 v 09:47

Díky pánové, vážím si toho

Fringer
Fringer napsal 18.04.16 v 21:22 10b.

Myslím, žes zvolil dobře ...taky vlastním a jsem velice spokojen :)

Lys
Lys napsal 18.04.16 v 11:19 10b.

Pěkný stroj, hodně štěstí na silnici.

Toman87
Toman87 napsal 15.04.16 v 18:21 10b.

parádní Zed