Yamaha XJ6 (2013)

Vlastník Fikus3x3
Vloženo 29.3.2016
Aktualizováno 29.3.2016

moje první silnější mašina, táta si koupil novou motorku, tak jsem nechtěl zůstat pozadu a taky si pořídil něco silnějšího :)

Motorka koupena od motobrozz (Vetlá) - velká spokojenost, motorku mi dovezl (víceméně přes celou republiku), přihlásil, udělal STK, evidenčku, mě stačilo pouze udělat povinné ručení a přidělat novou SPZ, všechno v ceně motorky, nic navíc nechtěl

První dojmy - přechod ze 125 byl celkem znatelný, při lehkém otočení plynu obrovské zrychlení i v nižších otáčkách, úžasný zvuk, podle recenzí na netu jsem očekával něco nenápadného, ale laděný systém dělá příjemný "rachot" (chci aby o mě lidi věděli, když někde projíždim)

V naší obci jezdí spíše endura, kross, takže jsem uvažoval i nad touto kategorií, více mě ale lákalo zůstat na silnici v podobě nějakého naháče. Měl jsem vyhlédnutých několik typů, ale spíše jsem jen koukal, co by se mi líbilo. Poté, co si táta koupil novou motorku (mimochodem taky Yamahu), tak jsem se rozhodl taky si něco pořídit. Po projetí inzerátu se mi zalíbila tato, barevná kombinace mi přijde dost povedená a po prvním shlédnutí jsem se rozhodl ji vzít, hlavním lákadlem pro mě také bylo to, že je uzavřená na 25 kW.
Zatím jsme neměli možnost se moc seznámit, protože stále čekám na řidičák pro tuto kategorii, zkoušení na soukromých cestách, počasí taky nic moc zatím, takže jsem nestihl zjistit všechny "neduhy" tohoto stroje, první dojem ale dobrý, myslím, že si budeme rozumět.