Yamaha FZ1 Fazer (2011)

Vlastník sinuet
Vloženo 23.3.2016
Aktualizováno 11.7.2018

Původ v ČR, servisní knížka a na to slyším 😉 samozřejmě stav a prověření i cena byla dobrá. Tak jsem ji koupil. Tahle motorka vám naserviruje maximální výkony a vy budete mít prst v nose.

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek)

Triumph Street Triple: na žádného pěkného se serviskou a původem v ČR jsem nenarazil

První dojmy - Asi jsem po šestikilu nenáročný, ale nepřijde mi, že by to dole nejelo (jak se píše), ale nemám srovnání s jinými litry. Je pravda, že strach z překoňovaný bestie se při rozjezdu nekonal - sametový tah který vy vyšších otáčkách graduje až do pekelný bestie. Podvozek je pro mne super. Spíš stabilní než hravý, ale žehlící nerovnosti. Sedlo je horší než na FZS600, po 100km jsem cítil zadek, brzdy stejné. Spotřeba se po výměně svíček a filtru ustálila na 6-7l v průměru. Brzdy super, ale už z nich nejsem tak hotový jako na FZS 600, tady vzhledem k vyšším rychlostem bych hodnotil jako dostačující. Motorka jezdí rychleji než se za řídítky zdá, najednou jsou rovinky známých tras kratší a zatáčky ostřejší a na tachometru jsou tři čísla místo dřívějších dvou.

Motorku bych doporučil pro - Sportovně cestovní moto, univerzál, ale docela ostrý, spíš sportovní, po dořešení sedla i cestovní.

Měl jsem dvě cesty, buď úplnou změnu (street triple - lákaly mě 3. válce) a nebo cestou evoluce, kde FZ6 mi přišla nuda (nepřišel mi to moc pokrok proti FZS 600) a tak jsem šel do FZ1 ta ma proti FZ6 kule😈. V této cenové kategorii mě pořád nic lepšího nenapadá.
Nějak bohužel nestíhám kombinovat dvě malé děti a moto dohromady, loni 2500km letos sotva 1000km, tak jsem se rozhodl, že když se najde solidní kupec půjde do světa a já dám si pauzu než bude víc času.

MobyDick
MobyDick napsal 23.05.16 v 18:27 10b.

pěkná motorka, taky jsem o ní přemýšlel, ale nakonec jsem zůstal u oblíbené kawasaki

sinuet
sinuet napsal 23.03.16 v 22:18

no mezi FZS 1000 2001 a FZ1 2011 je dost rozdil jak v posedu tak i v motoru a jeho spotrebe, jen koment ke komentu milošk

milošk
milošk napsal 23.03.16 v 16:05 10b.

V roce 97 jsem koupil šestistovku Fazera v tehdejším Donaru Brno. Tehdy první černá která byla dodána do ČR. Byla to novinka a rozhodoval jsem se mezi touto Yamahou a šestistovkou Hondou Sršeň. Naštěstí jsem zvolil Fazera a později si potvrdil, že jsem udělal dobře.
V roce 2001 měla vyjít nová litrová Yamaha Fazer FZS 1000. Šestistovku jsem s nájezdem cca 30 000 km dal do Donaru jako zálohu na další nákup a rezervoval si nového litra. Přišlo jich do ČR tehdy pět kusů. Jeden černý šel na homologaci a poté skončil na prodejně v Hustopečích, dva šli na výstavu motocykl a jediný modrý skončil u mne.
Za tři dny jsem jel na první servis a za měsíc jsem s ním jel na první delší zahraniční vyjížďku do Irska na Rally FIM. Měl jsem ho do roku 2006, kdy jsem ho vyměnil za BMW R 1200 GS .
Do té doby jsem na něm najezdil cca 65 000 Km. Jediná závada která mne postihla bylo rozpadené ložisko v zadním kole na pravé straně. Přestože se to stalo v roce 2005 v Estonsku ve městě Tartu na cestě z Petrohradu, oprava mne stála 32 ( slovy třicetdva euro) a trvala tři dny protože museli přivézt ložisko až z Talinu.
Žádnou další poruchu neměla!!!
Motorka měla navíc jen koncovku a svody Akrapovič, které jí vyhladily náběh výkonu. Poté šla jak elektromotor. Přestože jsem téměř výhradně jezdil s topcasem a dvěma malými bočními kufry, spotřeba téměř nikdy nepřekročila 5,5 litrů.
V dnešní době motorka ještě jezdí v Blansku a má již třetího spokojeného majitele. K tomu lze dodat, že první a obzvláště třetí majitel s ní rozhodně nejezdí pomalu. Nicméně všichni majitelé se o ni starají velmi pečlivě.
Dovoluji si tedy tvrdit , že Yamaha Fazer FZS 1000 z roku 2001 není žádný "divoký prase" ale motorka, která když se dostane do rukou " Motorkáře", tak je mu ještě dnes je schopna dát tolik možností k vyžití, že je málokdo úplně využije.
Na tuto motorku vzpomínám velice rád, protože jsem s ní jako se spolehlivým partnerem procestoval bez problémů přes polovinu Evropy. Tato motorka je totiž výborná.
Miloš