Yamaha YZF-R6 (2000)

Vlastník cukrle
Vloženo 3.3.2016
Aktualizováno 3.3.2016

Moje úplně první dospělácká motorka. Pomáhal mi ji vybrat bratr, koupená taky od holčiny, největší spokojenost.

První dojmy - Dojmy z první jízdy byly určitě rozporuplné. Na jednu stranu oproti moto v autoškole jsem najednou dostala pod zadek něco, kde jsem zatáhla za plyn a jela, na druhou stranu, objet první kruháč s řídítkama dole, bylo docela vtipné. Rozhodně doporučuji si k trénování zatáček přizvat zkušeného jezdce.

Tak jak je psáno výše, r6 je moje úplně první velká moto a zvládla jsem ji celkem bez problémů. Hodně záleží na tom, kolik má slečna, co by si jí případně chtěla pořídit fyzické síly. Není úplně nejlehčí na manipulaci, a pokud z ní dosáhne na zem stejně jako já sotva na špičky prstů, je to o to těžší. Jízdní vlastnosti jsou jako u šestky.. řadit, řadit a zase řadit. Na tenhle konkrétně starší model, je však motor v top stavu a když to člověk umí, letí jak drak. Testovaná byla jak na německé dálnici, kde ve dvou nemá problém jet 240km/hod (ovšem oproti litru chvíli trvá, než se tacho vyhoupne, konkrétně do 200 to ještě jde, pak už to leze pomalu), tak jsem ji projela v Itálii, kde jsem v horském úseku na chvíli opustila silnici a zatáčku si prodloužila přes škarpu. Naštěstí vše ok.Brzdové hadičky mám vyměněné za ocelové, a co se týče brzdění, nebyl žádný problém. Na druhou stranu ale taky ještě žádná velká krizovka. Podvozek apod komentovat nemůžu, pač tomu houby rozumím. Pro mě je to prostě příjemná, pěkná moto, za kterou se mi každý otočí a s pořádným laďákem dělá respekt.

cukrle
cukrle napsal 01.12.16 v 12:52

Hehe, o té kovářově kobyle to znáš? Já musím brát co dává, jemu sedí a lepí všechno, tak tak čeká že mě bude taky Díky za body, vyřídím ;)

Jakub
Jakub napsal 29.11.16 v 22:18 10b.

10b a trosku zavidim domaci pneuservis (p.s.pozdravuj Pavla)...

cukrle
cukrle napsal 31.03.16 v 17:37

Díky za pochvaly a komentáře my jsme zatím jezdily hlavně v Německu, ale letošní sezónu budeme snad více v čr, tak se nadrncáma i na těch našich polňačkách Dubou projetou vůbec nemám, na Mělníku jsem jen dělala řidičák, ale jezdit budu Vlašim a okolí

dzarmil
dzarmil napsal 06.03.16 v 12:39 10b.

Supr sportovní "nářadí" .Co jiného popřát ,než požitek z jízdy a mnoho najetých km v sedle této parádní motorky .

vacekjirkaa
vacekjirkaa napsal 03.03.16 v 11:21 10b.

Hezká baba i motorka co dodat. 10b