Jawa 350/634 (1974)

Vlastník Effoš
Vloženo 11.1.2016
Aktualizováno 17.11.2021

Krásnou motorku jsem si pořídil na ježdění jen tak, kolem komína. Někdy v roce 2002-2003.

První dojmy - Chtěl jsem Jawu 350 ve slušném stavu a za dobré peníze. Objel jsem celou republiku viděl asi 12 ruzných stvůr a pak téměř pod nosem (ve městě, kde jsem bydlel) jsem narazil na tuto krasavici.

Motorku bych doporučil pro - mladá rodina s dítětem

Doplňky na motorce - sidecar - Velorex 562

Motorku jsem pořídil solo, bez sajdy - ta přišla později, až pro dceru ...
Jezdil jsem jen tak příležitostně po kraji a vychutnával si klidnou a pohodovou jízdu.
Spotřeba se pohybovala někde kolem 4 litrů a nic, nic z ní neteklo.
Je celá v původním stavu, do žádných renovací jsem se nechtěl pouštět, protože jsem chtěl na motorce jezdit a ne se na ni dívat doma v obýváku
Po pár letech pse nám narodila dcera a s manželkou jsme chtěli jezdit na moto výlety. No jo, ale kam s malou? K babičce.
Pak si manželka jela vybrat svoji motorku a spolu s ní jsme v roce 2009 přivezli I sajdu pro naši deru. a bylo to!
Na motorce je předělaná elektrika na 12V, bezkontaktní zapalování a sekundární kolečko je vyměněno za menší - kvůli lepšímu zátahu.
Do roku 2014 jsem nechal dělat jednou kompletní generálku motoru, dva výbrusy (moje chyby - špatný olej) a repase tlumičů.

Se sajdou se cestovní rychlost dostává na nějakých cca 90-100 km/h max.
Spotřebu měřím u každé nádrže a porád je to super 5,5 l/100 km
Startování funguje bezproblémově a to i když ji startuje manželka - 1-2 našlápnutí.

No, dcera nám odrůstá a už se jí v sajdě jezdit nechce. Jezdila v ní od tří let do devíti.
Asi bude na prodej.

Hedwik
Hedwik napsal 19.01.16 v 08:30 10b.

Paráda! Mam J350/639 a také uvažuji o sajtce, je to skvělá věc.

pp377
pp377 napsal 18.01.16 v 18:49 10b.

Pěkná, taky jsem ji kvůli holkám pořídil a moje má 175. Ať se Ti daří.

Hery22
Hery22 napsal 15.01.16 v 03:02 10b.

Mám doma roční dcerku, kurec že bych si taky pořídil sajdku?

chlup2
chlup2 napsal 13.01.16 v 11:48 10b.

JJ připomínáš mi dobu před cca 15ti lety, akorát my už měli holky dvě, naštěstí žádné obryně, takže jsme jezdili se sajdou ve 4řech. Trvalo to taky krátce, jak holky odrostly bylo po rodinných výletech. Sajdu mám pořád a už čeká asi na vnoučky
Neprodávej, budeš litovat. Mám pár známých, kterým také už děti odrostly a teď jezdí sami po srazech se sajdama, ale každá manželka do ní holt taky nevleze. Já si ji taky rozmazlil a pořídil jí vlastní moto, teď už se mnou jako spolujezdec jezdit nechce, jen solo na své , no a dneska už sháním motorky i svý pro holky.

kuzmič
kuzmič napsal 12.01.16 v 16:23 10b.

Paráda...! tak jsem si to taky představoval, ale už jsme čtyři...