Ducati Monster 796 (2013)

Vlastník henry006
Vloženo 23.11.2015
Aktualizováno 9.1.2018

Střední monster, dva válce plné charakteru.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Ulrich (Stará Boleslav) - Super přístup, maximální spokojenost :-)

Yamaha FZ8 N/S: Moc turistická, nic extra.
Yamaha FZ1 Fazer: Zbytečně silná a i tak sterilní oproti ducati
Triumph Street Triple: Nesedl mi.

První dojmy - Moc sem od něj nečekal, ale po pár minutách sem se tlemil do helmy. Super posez, parádní zvuk, akorát vybrace a navíc člověk vidí přední kolo. Tahle kombinace na mě prostě zabrala.

Motorku bych doporučil pro - Nedoporučil bych ji úplným začátečníkům, jinak je pro všechny komu sedne. Myslím že se to musí zklusit, jinak se to nedá poznat.

Doplňky na motorce - Koncovky MIVV, ukazatel kvaltu, kufry..

Po letech na CBF jsem hledal něco trochu sportovnějšího a zábavnějšího, ale furt "hodnýho" a praktickýho na každodenní ježdění.

První zkušenost s Ducati sem měl loni s předváděčkou novýho Monstera 821. Tenkrát jsem z ní měl smíšený pocity. Chvílema mě bavila, ale chvílema lezla na nervi. Proto sem moc nesázel že by mě po roce starší 796 nějak nadchla. Opak je však pravdou.

Monster vyžaduje trochu aktivnější přístup k ježdění než japonská konkurence. Otáčky je potřeba držet nad 3 tisíci, jinak škube a nelíbí se mu to. Do zatáček mi to z počátku taky nešlo úplně samo, nějakej čas trvalo než sem získal jistotu. Jinak je to ale hodná a přátelská motorka. Mezi 4 až 8 tisíc je lineární a "jemná" (jestli se tak dá vůbec říct).

Hlavně je s Monstrem fakt zábava, charakteru má na rozdávání a člověka těší i v nižších rychlostech.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 21.07.17 v 00:29 10b.

tyjelk123
tyjelk123 napsal 22.12.15 v 17:32 9b.

moc pěkná motorka hezký drápy a výfuky MIvv suono titan

kubajs157
kubajs157 napsal 30.11.15 v 20:07 10b.

Tempo_veloce
Tempo_veloce napsal 30.11.15 v 17:24 10b.

Ahoj již dvě měsíce jsem také majitelem ,splnila vše co jsem chtěl.
Na ZR 7 budu vzpomínat jako na hodnou babičku ,která když bylo potřeba uměla i kousat. ,ale emoce jsou emoce.
Dávám

Figi25
Figi25 napsal 23.11.15 v 20:44 10b.

Hodně zábavná mašina s luxusním zvukem