Suzuki DR-Z400S (2006)

Vlastník kunna1
Vloženo 3.10.2015
Aktualizováno 3.10.2015

Moja prvá motorka. Predtým som jazdil len v autoškole na cruiserovi.

Yamaha WR 250R: Drahá. Na cestu málo kubíkov
Honda XR 400: Nepáči sa mi vzhľad

První dojmy - Moto som kupoval tohto roku na jar. Keď som na ňu sadol prvý krát tak mi to pripadalo ako jazda na bicykli. Predavajuci mi vravel že pri plnom plyne cuká a bude treba vyčistiť karbec. Inak moto pôvodná nebolo na nič šiahnuté. Predošlí majiteľ pribalil ešte laďák leovvince X3 a nove gumy continental TKC 80 .Najazdené mala 3900km. Momentálne 10 800km

Motorku bych doporučil pro - Pre silných chlapov čo ju vládzu zdvihnúť. Pre tunerov s dobrým platom :D

Doplňky na motorce - bástre, výztuhy chladičov, dekel pod motor, pevný hliníkový kormán, Zvody FMF powerbomb, Laďák Leovince X3 s tichou vložkou (oveľa krajši zvuk a tichší ako originál, na výkone však nepridá nič) karburátor FCR39mx, MX twenty Adjustable leak jet, MTZ šroub bohatosti zmesi pre keihin FCR, KN vzduchový filter

Ešte hodnú chvíľu trvalo pokiaľ som sa odvážil potiahnuť plynovú rukoveť nadoraz. Zložil som karbec a vyfukal odtiaľ poriadny bordel. Vysipal som hrdzu z nádrže a motorku som zložil. Aké bolo moje prekvapenie keď moto nechcela isť za plynom..Hodnú chvílu trvalo kým som prišiel na to čo je vo veci a odvtedy mi robí už len radosť.
motorkari.cz diskusia

ešte pred tým ako som si kúpil motorku som som sa pľasol po vrecku a zaobstaral si poriadnu mx vystroj. A veru dobre som spravil. Padal som a stále padám ako hruška no nemam ani škrabanec na tele. Čo sa však o moto povedať nedá. Rozbité smerovky, ohnuté chladiče, riadítka, vymrvené štartovacie tlačítko a prerazená nádrž (dierka ako od špendlíka) zamrzela. Holt človek sa učí na vlastných chybách.

-Riadítka som rovnal ale pri ďalšom páde boli zase v p... dal som hlinikove od acerbisu a zatiaľ je pokoj ale nejakú super hustú držku som ešte nedal
-Nádrž som zalepil tekutým kovom pregitoval a nalepil nálepku ;)
-Gombík so chcípaka som prehodil na štartér a na chcípak som dal mikro prepínač z elektra za pár centov. Vyzerá a funguje ako by bol originál.
-Chladiče som vyrovnal vo zveráku a rovno som nahodil aj výztuhy chladičov do budúcna pre istotu.
-Pre istotu som nahodil aj duralovy kryt pod motor a kryty spojkového vieka a magneta

Teraz už hádam vydrží aj trochu nešetrnejšie zaobchádzanie

Pri kúpe mala moto obuté drapáky bez homologizácie, tak som tam obul continentalky TKC 80 čo som dostal pri kúpe. Až terz na jeseň zisťujem akú veľkú chybu som spravil, keď som tam obul mitasky na krosku. Istota ovládania v teréne v priamom smere, brzdení a zatáčaní je neporovnateľná. Takýto kompromis medzi cestou a terénom už nespravím, radšej prehadzovať gumy...

Po dvoch mesiacoch jazdenia som sa rozhodol že by nebolo odveci vyskúšať pretryskovať karbec. Išiel som do JD jetkitu. Aby pracoval správne bolo treba vyrezať dieru do airboxu. Po prevezení sa dostavil patričný wow effect. Moto išla oveľa lepšie vo vyšších otáčkach.

Zachvílu na to som objavil na nete lacný FCR 39mx z YZFky a šiel som do neho. Nasledovalo niekoľkodňové študovanie zahraničných fór po nociach kým som pozisťoval čo všetko na prestavbu treba. Aké bolo moje prekvapenie keď som v reáli zistil že ku tomu netreba prakticky nič okrem manžety zo sania do karburátoru a iných trisiek. Ostatné sa dalo k plnej spokojnosti vyrobiť a doupraviť v domácich podmienkach. Motorka išla s novým FCRkom super avšak po prudkom pridaní chvíľu váhala či sa má rozbehnúť alebo zdochnúť. Dal som tam iný dekel akceleračnej pumpičky s nastaviteľnou "leak jet" od mx twenty (uplne tá istá ako od merge racing ale za polovičný peniaz). Po správnom nastavení to má konečne poriadne prdy a som maximálne spokojný s výkonom. Oproti klasickému podtlakovemu karbecu FCRko krásne nakopne ihneď po brnknutí do plynu a motor ide oveľa ochotnejšie za plynom. Záťah nepoľavuje ani v vysokých otáčkach.

Na moto som dal ešte zvody FMF powerbomb no aké bolo moje prekvapenie keď som zistiľ že na laďák nepasujú. Koncovka laďáku leovince X3 pre DRZ 400S ma vnútorný priemer 38mm. Zvody FMF resp zvody z éčkovej verzie 42mm. vyriešil som to odrezaním koncovky z výfuku vo vhodnej vzdialenosti namotaním opravnej pásky na výfuky okolo spoja a stiahnutím výfukovou spojkou z autotechny. Zatial to drží dobre ale do budúcna chcem navariť na výfuk výfukový kalíštek 42mm nech to je poriadne spravené a rozoberateľné.
Z prínosu tejto novej predraženej "trubky" som sklamaný pretože oproti originálnemu zvodu som nepostrehol žiadnu zmenu vo výkone. Najmä keď som zistil že číňanom sa to podarilo pajcnúť a momentálne to predávajú na ebay za 40% ceny originálu.Jediné plus je že motorka je znateľne tichšia.

Po ceste je optimálna rýchlosť do 100km/h potom už ide motor zbytočne v otáčkach... Chýba šesťka

Do budúcna rozmýšľam nad poladením podvozku, Predsa len na mojich 96 kilo sú tam slabé pružiny.

Lubos92
Lubos92 napsal 11.12.15 v 13:27

Ahoj; pěkná .

NXram
NXram napsal 06.10.15 v 14:03 10b.

Super motorka, také jsem po ní několikrát koukal. Škoda že se do ČR již dlouho nedováží stejně jako DR 650, KLR 650 a jiné spolehlivé jednobuchy do lehkého terénu. Přitom v USA se tyto modely dělají pořád !!! DR650 = 6.500 USD ; DR400 = 6.600 USD ; DR200 = 4.500 USD

zdeny.s
zdeny.s napsal 05.10.15 v 23:30 9b.

Dobrá volba, bezva článek. Já měl verzi "E" a taky spokojenost, krom váhy a chybějící 6-ky.
Škoda, že u Suzuki tento model zazdili a dále nerozvíjeli, ale třeba v US i Australii patří tento typ pořád ve své kategorii k nejžádanějším. Tak at ti slouží

stnd
stnd napsal 03.10.15 v 18:33 10b.

To je legendární soft off