Yamaha Majesty 125 (2008)

Vlastník Slavan
Vloženo 3.8.2015
Aktualizováno 27.6.2018

má dvě černý gumy a nemá řetěz

První dojmy - úzký řidítka, lenoch víc jak já – zrychluje a zpomaluje podle profilu trasy, zadní kolo i s tím vrnícím decákem dva metry za zadkem

Motorku bych doporučil pro - doporučuju někomu, koho nebaví chodit pěšky na pívo nebo pro rohlíky, někomu, kdo chce pošetřit auto na delší trasy a na motorku nemá noty. A kdo má přes 180cm.

Začalo to výměnou čtyřkolky za malotraktor (zpětně uznávám, že to bylo hodně unáhlené = 3,14čovina). po nějakém měsíci dvou už byla helma dostatečně zaprášená, abych dospěl k rozhodnutí pořídit něco jen pro radost. Limitován škvárou byla jasná volba jedné stopy a páč mám papíry akorát na auto (a na hlavu), musel to být skútr.
Nejdříve s tím, že víc jak 15 za to nedám a bude sloužit jen jako povoz na pivo přicházely v úvahu i nejmenší dvoutakty, ale po shlédnutí několika vražd naživo jsem zdvojnásobil limit s tím, že bych na tom mohl i do fachy (cca 30km) a občasný výlet i ve dvou.
Páč mám ke 190cm, vybíral jsem něco dlouhého. Po zkušenostech ze čtyřkolek (co se značek týká, Yámáhá byla fakt totální nezmar) a rozkoukání v modelech padla volba na Majesty. Na bazoši jsem byl jako doma, když se tam objevila jedna ´08. Oproti starší má jinou kapotáž (takovou divně zaoblenou, ale zase prý víc svítí) a vzadu kotouč. Prodávala paní v komplikované živ. situaci, na tachometru 16tis(..ntak určitěěě) a po delším stání se jí nechtělo do otáček. Po zahřátí motor začal fungovat normálně (asi příměs Babiše v benzínu).
Cesta domů po ose (cca 120km) a první seznámení proběhlo celkem hladce. Byl a stále jsem rozčarovaný z toho, že to nic moc nejede. Uklidňuju se tím, že necelých 15 koní prostě nemůže trhat ruce (nadto s metrákovým pašíkem). Sedlo po delší době tlačí, ale změnou polohy nohou na dloouhých stupačkách se to dá oddálit. Polovička si to proti kolce chválí, ale po jedné delší vyjížďce cca90km už pozadí taky bolelo..
Od konce května jsem jí stihnul položit (mokro, leknutí z auta v zatáčce na úzké silnici, cca 30kmh), takže je poškrábaná, ale sere pes – na ozdobu mám jiné věci.
Co ale bylo daleko horší – po ujetí asi 1800km GO motoru – zadřený píst i klika, s prací dohromady za desítku a to nejvícmotorkářský počasí odježděný plechovkou. Přijel starý známý a na trase cca 40km k dalšímu známému jsem ujížděl jeho starýmu superbu. Po Fofole, když motor schladl, jsem ujel jeho posledních 200metrů. Oil byl čistý jako panna, voda taky OK, zkrátka jsem ho klasicky uštval.
Momentálně zajíždím, ale vypadá, že to bude fungovat.
Tou GO padla (oddálila se) chuť dodělat si noty na velkou a skútra pustit dál. Musíme spolu nějakou sezónu odjezdit..
Jinak brzdy spolehlivé, při prudším brždění se nepotápí, zadní je taková tupější. V zatáčkách se to trochu kroutilo a nedrželo úplně stopu – kroucení odstraněno full předpětím, stopa nebude lepší kvůli malým kolům. hmotnost 150kg je na dvácu dost, ale motor to s bídou dává i do kopce a ve dvou. Úložný prostor pod sedlem je dost velký na jednu integrálu a jednu otevřenou. Druhý, zamykatelný pod řidítkama je dobrej tak na cigára – víc se tam nevejde a dolovat obsah ven není med. Nádrž má jenom asi 6 litrů (tuším, že je psáno víc, ale já tam nikdy víc nenarval). Moje spotřeba před GO 3,5l, takže na pumpě jsem každej druhej den (s pumpařema si tykám už dávno, kolka žrala 18l).

druhá GO a prodáno

sofin
sofin napsal 27.06.18 v 08:58 9b.

Ahoj no to docela mazec ,ja když jsem uvažoval o motorce jelikož taky nemám notu na velkou kopul jsem hondu 125 cbr a je to docela masakr a je to docela rychlý a solidně to jede .Včera jsem si dotadu připevnil box tak mam alespon misto na druhou helmu plavky... ma najeto 28 000 ale je opravdu jako nová jsem to koupil od klučiny co se stěhuje do bytu a nemá to kam dát tak to byla taková srdcovka lae takova je život.

widra1
widra1 napsal 03.08.15 v 18:10 10b.

Nádrž má 10l a víceméně všechny paliváky na majdách podměřujou.
Když jsem na konci červenýho pole tak je tam furt ještě litr.
Škoda že jsi při GO nazapátral dá se sehna 180ka válec,píst,kroužky a těsnění za 3300,- a klika od 2003 víše to dá.