Jawa 350/634 (1982)

Vlastník venkovanzkhor
Vloženo 5.7.2015
Aktualizováno 26.8.2016

Na těchto motorkách jsme jezdili před 25 lety... ...

První dojmy - Konopnici jsem dostal do ruky v původním stavu, trochu upravenou rukou kutila. Stačilo vše řádně rozleštit, poupravit elektroinstalaci, vyměnit zadní světlo z jawy 638, 639 za originálníJawa 634 , vyměnit prodloužené zadní tlumiče, srovnat přizvedlé podsedlové trubky, přezout na Mitas a jezdit. Červený metalický lak je původní s několika málo škrábanci. Motor velmi dobře táhnul a dál táhne.

Ideální motorka pro vesnický kluky, zvládá perfektně i polní cesty. Spotřeba okolo 4l/100km. Nevýhodou 6V dynama je nedostatečné dobíjení baterie při nepřetržitém svícení. Ale o přezbrojení va Vape nepřemýšlím. Chci vše zachovat původní.
Další nevýhodou je, pokud jedete ladnou jízdou a pak přijde kopec a osolíte to, je za jawinou trochu snížená viditelnost, ale k 2T patří.Jako první motorku jsem měl v roce 1990 jawu 638 Twin Sport. Přestože Konopnice byly staré modely, líbily se mi víc, ale nová motorka byla prece nová motorka Tak jí mám teď po čtvrt století...

Endy
Endy napsal 23.03.16 v 09:34 10b.

Krásná klasika! Za návrat k původnímu stavu

koudelka_v
koudelka_v napsal 12.07.15 v 21:26

Pěkná Mám na své Jawce podobné zásahy kutila, s renovací jsem teprve na začátku Přeji mnoho pohodových kilometrů!

koudelka_v
koudelka_v napsal 12.07.15 v 21:22 10b.

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 06.07.15 v 14:30 10b.

Taky svítím jen občas. . Na Panelce mám všechno původní.. Ať ti slouží je pěkná.
TM

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 06.07.15 v 14:03 10b.

Jo Jawa to je mašina. Pěkná , přeji spoustu krásných a zábavných kilometů hlavně bez nehod