Suzuki DL 650 V-Strom (2007)

Vlastník ČIK0
Vloženo 12.5.2015
Aktualizováno 12.5.2015

Vybíral jsem mezi cestovními endury. Po Dominatoru jsem chtěl přejít spíš na asfalt a cestování. Ve hře byl TA a Verys, ale nakonec vyhrál V-Strom a s odstupem času můžu říct, že toho vůbec nelituju.

Motorka koupena od FIRMA:RV moto (Klabava) - Maximální spokojenost! Poctivá firma, skvělá parta lidí, solidní jednání, perfektní servis a výhody. Motorka prošla servisem, výměnou náplní.. jen nasednout a jet.

Honda XL 700V Transalp: Absence 6. rychlostního stupně, nižší výkon, jízdní vlastnosti, parametry
Kawasaki Versys 650: Nevhodný do terénu, vibrace, cena

První dojmy - V-Strom? Jednoznačně skvělá motorka. Po všech stránkách spokojenost. Ovládání, jízdní vlastnosti, možnost nastavení, spotřeba, doplňky. Po úrazu páteře jsem potřeboval pohodlnou cestovní motorku, což Stromek splnil téměř na 100%.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro lidi, co to mají v hlavě srovnané a ví, co chtějí. Cenduro nebo spíš pohodový univerzál, se kterým můžeš jezdit kolem komína, ale třeba i na konec světa. Mezi klady patří dobrá ovladatelnost, spotřeba, mraky doplňků a možnost dalších úprav.

Doplňky na motorce - padáky Givi, topcase Kappa K49, kytky na předních vidlích, zrcátka Barracuda, kryty rukojetí, kryt motoru Marselus, rolny na kyvce, no name kombi zásuvka 12V a držák telefonu (navi).

Uběhlo několik let, co jsem odhodil starého jednobucha a začal vybírat novou ojetinu, která mi bude říkat pane. Do výběru zasáhla neutuchající chuť občas vyměnit asfalt za terén a bohužel i potřeba vzpřímeného sedu, kvůli úrazu páteře. S koupí jsem nespěchal a dlouho se utápěl ve čtení různých recenzí a článků. Člověku ledacos pomůže, ale dokud si stroj neosedláš, nepoznáš, co od něj můžeš doopravdy čekat. V případě Stromka to byla láska na první dotek. Sice se mi líbil víc Versys, po kterém jsem pokukoval, ale po projížďkách jsem byl jednoznačně rozhodnutý pro Suzuki.

Stromek mi sedl do ruky i pod prdel. Výkon 650 je pro mě naprosto dostačující a vhodný pro krátké jízdy i na dlouhé cestování. Ve dvou už je výkon slabší a kdo chce jezdit dravě, měl by se poohlédnout po litrové verzi. Malý Stromek je skvělý na ovládání. V malých rychlostech je až překvapivě lehký. Což se nedá říct, když ho potřebuju zaparkovat na nějakých nerovnostech bez pomoci motoru. Sedlo je velmi pohodlné a vibrace minimální. Lehké mravenčení je cítit okolo 5tis. otáček. Díky tomu s ním zvládám (bez bolesti zad a pozadí) delší trasy. Zatím jsem neměl potřebu sahat do nastavení (mám lehce zvednuté vidle). Kromě pohodlí poskytuje i dobrou ochranu před větrem. Hlavní světlo opatřené 2x H4kou od Osramu je opravdu vidět.

Společně máme nalítáno něco málo přes 1500 jarních km s průměrnou spotřebou 4,3 l a to ho občas vůbec nešetřím. Na spotřebě se asi projevují delší vyjížďky. Občas jezdím s kamarády na supersportech a pak ten můj "břichoplaz" dostává kouř. Nájezd na plnou nádrž se pohybuje přes 420 km. Stromka jsem kupoval s pneu Michelin Anakee 3 a zatím absolutní spokojenost. Padáky od Givi počítám jako samozřejmost a už jsem je měl tu čest i otestovat. Stačila nešikovná manipulace na místě (ve štěrku) a už jsem trénoval zvedání motorky. Ještě že je Stromka za co chytit. Působí díky kapotáži dost robustně, což z něj dělá "velkou" motorku.

či-či
či-či napsal 19.05.15 v 18:59

Vlastním také Stroma 650 plná spokojenost a souhlasím že dobrý výběr.

Ivča77
Ivča77 napsal 19.05.15 v 14:13

myslím, že Suzi má horší ovladatelnost či spíš manipulovatelnost, ale jinak V-Strom super volba. Šla bych do ní taky.
Přeju hodně zážitků z cest a pohodových km.

Petr_TA
Petr_TA napsal 19.05.15 v 07:09 10b.

Moooc pěknej kousek

Behysek
Behysek napsal 15.05.15 v 22:02

Za mě V-Strom suprová univerzální motorka na cesty i off road výlety. A tím myslím i těžký off. Dobrá volba

ČIK0
ČIK0 napsal 15.05.15 v 16:54