Aprilia RX 125 (1998)

Vlastník hitko
Vloženo 18.6.2014
Aktualizováno 3.2.2015

Sikovná a zivá motorka na lietanie hocikde, dobre sedí a dobre sa na nej jazdí, je to šikovné endurko.

První dojmy - Motorka padla hned do ruky, no keďže som uždlho nejazdil tak pokúpe som bolo treba sa troška rozjazdit na nízkych otáčkach a zvyknúť si, no ozajstný pocit z jazdy si človek na nej vychutná po otvorení prívery pri niečo cez 7000 ot/min , tam začína ozajstná sranda.

Motorku bych doporučil pro - Moto vhodná pre víkendové jazdenie lesom a lúkami, no veľmi obratná je v meste a občas nie je problém s ňou prejsť ani dlhšie km, keď človek odhliadne od nákladov na cestu, ale je to moto stvorená hlavne pre zábavu. Plne otvorenú však nedoporučujem ako prvú moto nejakému mladíkovi. Oproti iným 125 to fakt frčí.

Tento stroj som si vybral keď som hladal svoju prvú motorku ... no rozhodoval som sa medzi yamahou dt a aprilkou rx125... kedze tato bola dostupná nečakal som a šiel som do Taliana... aj za cenu toho že je síce menej spohalvivá, ale na moje víkendové jazdenie stačí a z rád odborníkov som sa preňu rozhodol pre lepší výkon ako má dtcko
...skúsenosti z jazdy... no mám ju asi mesiac ale celý týždeň v práci žijem len preto lebo sa na nej konečne cez víken povozím keď sa vrátim domov
...noo spotreba trochu dost... nemeral som ale nalial som 10 l a spravil som nieco cez120 km na tom... ale zas nesetril som bezninom ale bavil sa nanej
No na dlhsie trate to neni... idealne na pojazdenie si po cestickach na vyletu a kde tu s nou zbehnut do pola alebo dohory nerobi problem ... no vo velkej premavke a na hlavnych tahoch kde mame aj vela kamionov pripadne ak fuka silny vietor sa prejavi troska nestabilita oproti cestnej motorke... ale da sa to zvladnut... ved je to terenne enduro takze to je asi samozrejmost