Aprilia RX 125 (1996)

Vlastník RomanRX
Vloženo 8.5.2010
Aktualizováno 8.5.2010

Super motorka na hobby jazdenie po lese, pre mladych a zacinajucich jazdcov.

Tuto motorku som mal takmer 2 roky a bol som s nou spokojny. Jazdil som na nej len po lese a sem tam aj po motokrosovej trati. Jazdil som s chalanmi co mali CR, YZ a KX 125-ky. Oproti tymto ostrym kroskam mala Aprilka velmi dobre naladeny motor na nizsie otacky. Dalo sa na nej jazdit aj v strednych otackach, co nebolo mozne u ostatnych 125-kach. Tie bud isli na plno (ked bola otvorena vyfukova privera) alebo nesli vobec. RX 125 bola omnoho prijemnejsia motorka na ucenie a aj jazdenie.
Co sa tyka ovladatelnosti, tak tu trosku zaostavala. To robila asi o trochu vyssia vaha, ale nikdy som nemal problem sa za kamaratmi udrzat.
V spolahlivosti bola tiez velmi dobra. Jedina porucha, ktora sa mi vyskytla bola pokazena indukcna cievka. Nastastie taku istu mal kamarat na nejakej cestnej Gilere. Nahodil som ju tam a jazdil som dalej.
Velke problemy mi robila pri nakopavani, ked bol zohriaty motor. Skusil som vymenit sviecku a problem bol vyrieseny. Stara sviecka mala inu tepelnu hodnotu ako ta, ktora tam mala byt a preto to blblo.
Kupoval som tam aj novu piestnu sadu a podstatne sa zvysil vykon. Taky rozdiel som necakal.
Ja som do nej daval olej Valvoline SynPower plnu syntetiku a bol som spokojny.
Tuto motorku mozem len doporucit.