Kawasaki Z 750 (2005)

Vlastník nondrak8
Vloženo 22.7.2010
Aktualizováno 4.9.2013

Skvěle ovladatelná a hravá motorka, nádherný design, výkon dostačující

První dojmy - Když jsem na ni poprvé projel, tak to bylo něco neskutečného jako splnění snu. Po výměně již dosluhujících pneumatik za celou novou sadu se vlastnosti a ovladatelnost ještě zlepšila a když na ni zasvítí sluníčko, tak se modrá barva neuvěřitelně rozzáří (na 100% nelituji, že není zelená).

Doplňky na motorce - Laďák Ixil, plexi Puig, kryty chladiče

Opravdu velký skok ze 125ccm, ale dá se to naprosto vpohodě zvládnout, hlavně opatrně a s rozumem. Prvních 4500 km jsem jezdil na uzavřené (25kw), ale už jsem odškrtil.

Tak v sezóně 2010 zhruba od konce srpna jsem najezdil okolo 4000 km. Zed je výborně ovladatelný v zatáčkách a je s ním prostě zábava. Má skvělý tah motoru i v nízkých otáčkách(ani průjezd městem není problém) a z 50 km/hod na 6 rychlostní stupeň naprosto bez problému zrychluje. Brzdí docela slušně, i když by to mohlo být lepší. Do cca 120 km/hod to s náporem vzduchu jde, ale při vyšších rychlosti dost fouká, ale doufám, že se to zlepší s plexi Puig které jsem si pořídil. Jedinou nevýhodu jsem shledal ve váze (okolo 220 kg s náplněmi), ale už jsem se s tím docela popral, jelikož má těžiště hodně nízko, tak ji není problém udržet i s mojí výškou 168 cm a váhou 60 kg.

2011 červen - letos najeto dalších cca 5000 km, jízda na zedovi je prostě zábavná a užívám si maximálně každou vyjížďku. Doufám, že letos poprvé vyzkouším okruh, nejspíš v Sosnové.

14.7.2013 Prodána, snad bude sloužit novému majiteli stejně tak dobře jako mě.

Fox_cz
Fox_cz napsal 19.08.13 v 17:47

Krásný kousek! 10

nondrak8
nondrak8 napsal 28.06.12 v 09:43

Samozřejmě že mám v náklonech rezervu , lepší mít rezervu a postupně si náklon zvyšovat, než to prát všude bezhlavě na kolínko a někde to na těch našich cestách necestách položit.

blizzzard
blizzzard napsal 28.06.12 v 08:50

:D koukám že mám v náklonech ještě pořádnou rezervu :)

Baca42
Baca42 napsal 22.04.12 v 13:08

Parádní 10b

Pítrs.
Pítrs. napsal 27.03.12 v 16:39

Díky, taky dávám za 10b, Zetka se mi líbí, i když je to trochu něco jiného než jsem zvyklej